Buďte krásna v každom počasí, i v ZIME!

zima-2008Milé dievčatá, ženy! Popadané lístie je už dávno zadupané v zemi, začína mrznúť. Aj keď nám Martin na bielom koni sneh nepriniesol, prichádzajúca zima je čoraz viac a viac citeľnejšia. Naša pleť býva v tomto chladnom období oveľa citlivejšia, chladný vzduch ju vysušuje, a tým vyvoláva pocit svrbenia a štípania. Základom pre krásnu pokožku i v zime je investícia do kvalitného hydratačného krému. Spolu s dokonalým make-upom budete neodolateľná, aj keď nebude vonku práve najteplejšie.

Správny výber líčidiel? Žiadnen problém.

Základným pravidlom, ktorým sa riadia tisícky žien, je, zladiť líčenie s farbami oblečenia, doplnkov či účesu. Táto zásada stále platí. Nič nepokazíte tým, keď budú vaše oči žiariť fialkastými očnými tieňmi, presne ako nový pulóver, ktorý ste si nedávno kúpili. Dôležité je zapamätať si: „Jednému uberiem, druhému pridám.“ Tým chcem povedať, že tohtoročnú zimnú sezónu je priam nutné držať sa jediného nekompromisného faktu: pri líčení tváre zvýrazniť iba jednu jej časť, čiže buď oči, alebo pery.

Farbami tohtoročnej jesene a zimy sú hlavné teplé odtiene, ako červená, fialová, hnedá. Make-up by nemal byť veľmi tmavý, ale prispôsobivý k tónu vašej pleti. Po jeho nanesení zafixujte pokožku nanesením jemnej vrstvy púdru. Váš dokonalý vzhľad dotvorí farba na líčka. Ak je vaša pleť po letnej dovolenke stále hnedá, stavte na lícenku s tmavším odtieňom, ak máte bledú pokožku, pokojne si naneste na líčka ružovú.

Byť očarujúcou i na plese? Jednoduché.

Začínajúca plesová sezóna si vyžaduje i prípravu pre dokonalé večerné líčenie.
Po úprave obočia je veľmi dôležitá i voľba správnych očných tieňov. Nič nepokazíte dymovým líčením. Váš uhrančivý, okúzľujúci pohľad nezostane bez povšimnutia. Farby ako bordová, sivá, hnedá, čierna, čokoládová či bronzová, sú ako stvorené pre takýto druh podujatí. Tohtoročnú zimu bezkonkurenčne vyhrávajú farby jemné a tlmené. Hlavným módnym trendom je zladenie farby a strihu vlasov s nalíčením. „In“ je takisto ligotavý pohľad v podobe trblietavých očných tieňov a liniek. Svoj vzhľad dotvoríte nanesením maskary a ľahkého ružovkastého lesku na pery. Nič nepokazíte ani malinovočervenou, ktorá je zimným hitom, avšak nezabúdajte na pravidlo – ak ste niekde pridali, inde musíte ubrať.

Pri výbere správneho líčenia musíte dbať hlavne na to, aký ste typ. K blondínkam sa hodí veľmi prirodzený make-up, ružovou zvýraznené lícne kosti a lesknúce sa pery. Tento rok sa nosia telové a ružové odtiene. Na brunetkách majú vyniknúť predovšetkým oči. Použitím dymového líčenia a maskary s predlžujúcim efektom rias dosiahnete to, že budete najkrajšou ženou sezóny. Očarujúci pohľad podčiarknite čiernou linkou. Ženy s medenými, hrdzavými, ryšavými vlasmi sú neprehliadnuteľné a žiaria samy o sebe. Rusovlásky by sa preto mali vyhýbať výraznému líčeniu. Vhodné sú pre nich odtiene vo farbách hnedej či listovo zelenej. Na perách by rozhodne nemal chýbať jemný lesk v hnedom odtieni, ktorý tomuto typu žien neuveriteľne pristane. Všetky rady a pomôcky, týkajúce sa zimného líčenia, vám zabezpečia prvú priečku v súťažnej disciplíne – módna ikona všetkých večierkov.

autor článku: Zuzana Valovičová
zdroj fotky: www.moda.cz