O dva body kratšia UKF

dievcata-si-museli-kazdy-jeden-bod-tvdro-vybojovat

Deň po streetballe si nadšenci basketbalu opäť prišli na svoje. Na pôde SPU si zmerali najskôr sily ženy – študentky UKF a SPU – a potom aj muži. Počet fanúšikov sa však s počtom na hokejovom zápase porovnať nedal, no basketbalisti aj basketbalistky robili čo mohli, aby reprezentovali svoju školu, čo najlepšie.

Dievčatá z UKF boli od začiatku lepším celkom aj napriek tomu, že na striedačke mali iba jednu hráčku. Lavička SPU bola bohatá, no na UKF sa nedotiahli ani na chvíľu. Po zmene strán sa zranila kľúčová hráčka SPU, čo UKF pomohlo ešte viac a dievčatá si vybudovali až tridsať bodový náskok, ktorý udržali až dokonca, aj napriek tomu, že aj jedna z ich kľúčových basketbalistiek sa nepríjemne zranila. UKF však zápas dohrala bez problémov a tešili sa konečnému výsledku 90:60 v ich prospech.

V mužskom zápase už to také ružové pre UKF nebolo. Ešte päť minút pred začiatkom zápasu boli len traja. Tréner bol značne nervózny a pre istotu sa začal rozcvičovať. Nakoniec ich bolo šesť, tak ako dievčat, no tréner aj tak pomohol, lebo vysokému tempu hráčov SPU, ktorých bolo veľa, sa nedalo stíhať. Už v prvej štvrtine dali SPU najavo, kto je v zápase pánom a našich študentov prestrieľali 27:8. Zápas pokračoval v takom istom duchu ako prvá štvrtina. Najväčšou slabinou UKF bola výška, keďže boli jednoznačne nižší ako ich súperi, čo sa odzrkadlilo v podkošových súbojoch a väčšinu bodov si museli získať streľbou zo strednej vzdialenosti. Po konečnom hvizde hlavného rozhodcu svietilo na svetelnej tabuli skóre 81:47 v prospech domácich.

Zápolenie univerzít v basketbale tak skončilo nerozhodne, keď ženy vybojovali bod pre UKF a muži pre SPU. Keď však sčítame skóre výsledkov, víťazne vyšla SPU, ktorá vyhrala 141:139. Iba dva body chýbali nato, aby naša univerzita vyrovnala skóre, tak dúfajme, že v letnom semestri im to vrátime.

autor článku: Michal Lukačovič
autor fotky: Michal Lukašovič