Radujme sa, kým sme mladí, lebo po hravej mladosti a ťažkej starobe budeme súčasťou zeme

putovny_pohar_zostal_aj_tento_rok_v_rukach_kapitana_druzstva_ukfPráve slová hymnickej piesne Gaudeamus igitur zazneli v úvode už siedmeho ročníka Galavečera, konajúceho sa pri príležitosti ukončenia Nitrianskych univerzitných dní. Už jeho názov „Zápasy o harmóniu” bol predzvesťou snahy o akési pomyselné zblíženie dvoch nitrianskych univerzít. V úvode práve „traja muži Nitry” – primátor mesta Jozef Dvonč, rektor UKF Libor Vozár a rektor SPU Mikuláš Látečka privítali všetkých zúčastnených.

Hlavným bodom programu bolo odovzdávanie cien a uznaní tým najlepším športovcom z najlepších. Rektor SPU tiež vtipne poznamenal: „Nie je dôležité zvíťaziť, ale zúčastniť sa. Na druhej strane však nemôžem povedať, že by ma víťazstvo vo futbale nad UKF nepotešilo.” (smiech) Áno, putovný pohár rektorov opäť skončil v rukách kapitána mužstva Adriána Armaja, hrdosť neskrýval ani tréner Pavol Holička.

Súčasťou programu bolo aj oživenie vo forme prezentácií mnohých talentovaných študentov. Spomedzi nich spomenieme komorné trio so skladbou „Somewhere” z kultového muzikálu West Side Story, či folklórny súbor Ponitran so svojou živelnosťou a spontánnou radosťou z tanca. Symbolické splietanie slovenského a maďarského folklóru v ich podaní ponúklo efektnú bodku za týmto večerom.

autori článku: Soňa Borovská, Lenka Káčerová
autor fotografie: Lenka Káčerová