Nitra našla ďalšiu Superstar!

ucinkujuci_na_podiu_v_strede_cerstva_nitrianska_superstar_maria_potocka

Zoborský internát burácal známymi rytmami a piesňami. NUD priniesli ďalšiu akciu – hľadali sme nitriansku spevácku Superstar.

Všetko sa to malo začať o devätnástej hodine večernej, ale nebolo tomu tak. Tak to stálo iba v programe. Ten, kto prišiel presne, sa asi veľmi čudoval, lebo nič nenasvedčovalo tomu, že sa to už malo začať. Rozbaľovala sa obrovská kopa špičkovej techniky, no a po nedlhom, asi desaťminútovom čakaní sme sa dočkali – na pódium vybehli moderátorky oblečené v hokejových dresoch a kvalitný večer plný hudby sa začal.

Spomínané moderátorky celý večer poňali v zmysle hokejových majstrovstiev sveta. Súťažiacim pridelili rôzne názvydivakmi_oznacena_superstar_stefan_placko_prave_ukazuje_kvalitu_svojho_hlasu štátov, ktoré boli účastné na turnaji, takže sme mohli vidieť spievať napríklad Česko, Kanadu, USA a iné hokejovo silné štáty. Len Slovensko sa neobjavilo. A vôbec, slovenskému tímu dávali dosť na frak, keďže ho dosť znevažovali a degradovali a hovorili o jeho skončení na majstrovstvách napriek tomu, že sme vtedy ešte aktívne hrali. To si zrejme trošičku nedoštudovali.

Na pódiu sa objavilo šesť mladých a skutočne talentovaných spevákov z UKF a SPU. Nebolo už na čo čakať, a tak nám teda v dvoch kolách títo ľudia zaspievali dohromady dvanásť piesní rôznych interpretov. Doprevádzala ich kvalitná kapela Taxi, ktorá si piesne naštudovala veľmi pozorne. Mohli sme počuť skladby svetoznámych kapiel ako Queen, Calling, 4 Non Blondes, Roxette, zaznel Elwis Presley, no a nechýbala ani slovenská scéna v podobe Gladiátoru, Desmodu, či Katky Hasprovej. Na prekvapenie divákov, ktorých tam bol hojný počet, sme mali možnosť počuť naozaj kvalitné spevácke výkony, ktoré boli hodnotené odbornou porotou, zloženou z pedagógov univerzity. Každý sa teda prezentoval tým, čo vedel, jeden na_spevacke_vykony_dohliadala_obcas_kriticka_porotazapôsobil menej, druhý viac a prišiel záver. Porota sa utiahla do úzadia, aby rozhodla. Prišli výsledky. Priestor najprv dostali diváci, ktorí si za svoju Superstar silou svojho potlesku „vytlieskali“ Štefana Pčelára, ktorý zaujal veľmi kvalitným hlasom s peknou farbou. Všetci potom už netrpezlivo čakali, aký bude záverečný ortieľ poroty. Víťazkou sa napokon stala Mária Potocká, študentka UKF, a to hlavne vďaka profesionálnej a vysoko kvalitnej interpretácii piesne What’s up! od 4 Non Blondes. Gratulujeme!

S Máriou som sa stretol krátko pred vyhlásením výsledkov. Je to veľmi príjemné a skromné dievča, ktoré vôbec nedúfalo vo svoj úspech hlavne kvôli silnej konkurencii. Vyhrať si ale určite zaslúžila. Na pódiu sa celá rozdala, strhla snáď všetkých divákov, predviedla obdivuhodný výkon. Je to pre ňu určite veľkou odmenou, lebo ako sama povedala: „Hudba je celý môj život.“

autor článku: Jozef Rybár
autor fotografií: Jozef Rybár

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.