Emo sme všetci – niektorí viac, iní menej

Pamätáte si, keď sa pred tromi rokmi na uliciach objavovalo len pár tínedžerov s lebkami na teniskách a ofinou cez pol tváre? Tieto časy sú preč a dnes človeka nemôže prekvapiť, keď stretáva skupinky s takýmto výzorom takmer na každom kroku.

Štýl EMO považujú niektorí za fenomén. Vzniklo veľa webových stránok a rozvinulo sa mnoho diskusií na túto tému. Tento názov označuje hudobný žáner, pôvodne emotion hardcore z polovice 80. rokov, v ktorom pôvodne nejde o nič iné, než o vyjadrenie emócií.

Za zlé chápanie pojmu EMO môžu najmä média a internet. Tento výraz sa často používa na internete ako urážka určená tým, čo vzbudzujú dojem psychicky labilných, alebo na označenie depresívnych pocitov. A niekedy vám k tomu, aby ste sa „stali jedným z nich“, stačí naozaj iba ofina :).

Čudovali by ste sa, koľko skratiek spoločností vytvára z názvu EMO, napríklad EMO Trans, medzinárodný nákladný dopravca, European Music Office, spoločnosť propagujúca rôznorodosť európskej hudby, či EMO, časť názvu označujúca elektrárne Mochovce.

Nech si pod tým predstaví každý, čo chce, emo sme všetci – pretože všetci vyjadrujeme určité emócie. Ide len o to, do akej miery ich ukážeme a aké konkrétne dáme najavo.

autorka článku: Zuzana Benková

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.