Turné toho najlepšieho

turne_toho_najlepsieho_bez_popisku_2

Desať slovenských miest malo počas októbra 2009 jedného spoločného menovateľa, zvučné meno – Richard Müller. Spevák v nich koncertoval v rámci svojho comebackového Best of Tour ´09. Nitru navštívil v nedeľu 25. októbra. Po rokoch sme opäť mali šancu vidieť a počuť to najlepšie od legendárneho speváka, hudobníka a priekopníka elektronického popu na Slovensku.

Vstupenky boli v predaji už od augusta, o celé turné bol enormný záujem. Už pri príchode k mestskej športovej hale na Klokočine, kde koncert prebiehal, sme sa mohli vžiť do atmosféry. Stánok nášho partnera Nitrianskej komunitnej nadácie takmer nestíhal obsluhovať všetkých záujemcov o tlieskajúce ručičky, výťažok z predaja ktorých poputuje na podporu výstavby nového parku pod Borinou.

Koncert začínal o 19. hod. a keď boli ,,formality” za nami, začali sme si vychutnávať to podstatné. Ako predkapela vystúpila mladá poprocková skupina z Banskej Bystrice Mukatado. Speváčka Janka Kozáková zaspievala aj skladbu z Eurovízie s pozitívnym názvom Ja sa mám. turne_toho_najlepsieho_bez_popisku_1A potom prišiel hlavný aktér večera. Klasicky, celý v čiernom, s dlhým čiernym sakom a tmavými okuliarmi. ,,Páni vo fraku aj páni bez frakov, páni s krídlami aj tí len s viazankou, páni vážení, podgurážení, páni vyšší, nižší, všetci, čo sem dnes prišli…”, privítal nás Richard Müller songom Plesový marš. Nespieval sám, pri niektorých piesňach si mohol dať aj pauzu. Zastúpili ho totiž tri šarmantné vokalistky, ktoré však ani zďaleka neostali len pri šarme. Svoje nádherné hlasy predviedli najmä počas skladby Baroko, ktorú mali česť odspievať celú za minimálnej účasti speváka. Takejto pocty sa dostalo aj publiku, ktoré úplne samo zaspievalo celú pieseň Spočítaj ma. Absolútne dokonalý zážitok.

Milovanie v daždi, Cigaretka na dva ťahy, Nikdy v tom istom meste, Nahí, Štěstí je krásná věc, či dokonca Tajné milovanie od IMT Smile, ktoré Müller otextoval. Nielen tieto hity zazneli počas večera. Richard si fotil halu natrieskanú ľuďmi, ktorí spievali zarovno s ním. Dav si po skončení koncertu vyžiadal ešte jeden hudobný prídavok. Nitra nesklamala a sám Müller uznal, že nitrianske publikum bolo v rámci celého turné tým najlepším.

autorka článku: Karolína Lacová
zdroj fotografií: www.muller.sk