Školský matrix

Ministerstvo školstva SR od septembra spustí dátové centrum, ktoré bude obsahovať údaje až o 800 tisíc žiakoch základných, stredných aj vysokých škôl.

Cez individuálne kódy sa do systému budú môcť prihlásiť študenti aj vyučujúci, aby spolu elektronickou poštou mohli komunikovať o procese výučby a hodnotenia. Centrum bude viesť evidenciu prospechu, absolvovaných štúdií či iných študijných výsledkov jednotlivých žiakov. Taktiež bude obsahovať registre vysokoškolákov a finančné informačné systémy jednotlivých vysokých škôl. Elektronický vzdelávací systém ako jedna z častí centra vznikol v Anglicku, neskôr bol jeho obsah preložený do slovenčiny a prispôsobený našim osnovám. Mal by poskytnúť mnohé učebné materiály a sprístupniť online testy, hoci zatiaľ iba na úrovni základných a stredných škôl. Systém, do ktorého ministerstvo investovalo 12 miliónov eur, bude pravdepodobne informácie sprístupňovať aj štátnym úradníkom a rodičom.

autor článku: Boris Hostinský

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.