Župa pomôže s uplatnením absolventov

Tým, ktorí sa po štúdiu rozhodnú zostať a pôsobiť v Nitrianskom kraji, môže s hľadaním zamestnania pomôcť nový internetový portál Rozvojový potenciál NSK, ktorý vytvorila krajská samospráva v spolupráci s UKF.

Exkluzívny portál, zatiaľ jediný svojho druhu na Slovensku, bude obsahovať informácie, ktorými chce kraj pritiahnuť investorov. Poskytne teda sumár voľných plôch v obciach a neskôr sprístupní aj informácie z akademického prostredia. Podpredseda NSK Ján Vančo vysvetlil, že zámerom je zosúladiť podnikateľské s akademickým, teda poskytnúť investorom informácie aj o tom, aké možnosti kraj ponúka z hľadiska absolventov škôl. Zo strany UKF sa na projekte podieľala Katedra geografie a regionálneho rozvoja Fakulty prírodných vied. Unikátny projekt, na ktorý je z rozpočtu vyčlenených 10 tisíc eur, funguje okrem slovenčiny aj v angličtine a nemčine, čím sa stáva prístupnejší zahraničným firmám.

autor článku: Dominika Babulicová

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.