Vážení fotríkovci a ostatní členovia našej širokospektrálnej famílie,

prepáčte, že som sa vám už dlho neozval. Predpokladal som však, že po dlhých vianočných prázdninách a po sezóne domáceho vylihovania, ktorá sa oficiálne nazýva skúškové obdobie, ma budete mať plné zuby.

Musím vám oznámiť niečo veľmi dôležité a poprosiť vás, aby ste tento list dočítali až do konca. Zlá správa je, že sa musím ženiť (iste vám nemusím vysvetľovať, ako sa to stalo). Tá dobrá správa je, že mi nemusíte posielať žiadne peniaze. Otec mojej (vyvolenej – chcel by som napísať) budúcej ženy je totiž úspešným nitrianskym (podnikateľom – chcel by som napísať) mafiánom. Keď mi naznačil, že je mu jedno, či mi vystrojí svadbu alebo pohreb, požiadal som Kornéliu o ruku. Nechcem si predstavovať tie nekonečné minúty múk, ktoré ste museli prežiť, kým sa vám úspešne podarilo dočítať a pochopiť predchádzajúcu vetu. Tieto prvoaprílové žartíky teda majú niečo do seba! Jasné, že sa žiadnej žene nepodarilo dostať ma do chomúta (a keby ste vedeli, koľké sa o to pokúšali). Ale keby nebolo nás, škodoradostných papľuhov, tento sviatok by celkom vyhynul.

Keď som počul, že vznikol nový antiplagiátorský systém, dúfal som, že je to tiež len žart. Žiaľbohu, mýlil som sa a zdá sa, že svoju záverečku budem predsa len musieť písať a nie odpisovať. Za vtip som považoval aj prehnane vysokú sumu od EÚ, ktorú dostala naša univerzita na modernizáciu, ale našťastie, toto žiaden vtip nie je. Ďalšia správa, ktorá ma rozradostila, bol darček od môjho vysokopostaveného priateľa Mikolaja, ktorý zariadil, aby ustanovizeň, ktorú navštevujem, ostala univerzitou. Takže ak ste mali doteraz nejaké pochybnosti, moje štúdium má zmysel.

Ale vykašlime sa na školské záležitosti a poďme k tomu najdôležitejšiemu – k jedlu. O varenie sa stále stará Jamie. Minule nám pripravil cestoviny s vynikajúcou omáčkou zvanou morcadella – jeho kuchárske tajomstvo. Zaujímavé, že mu to trvalo len tri minúty a medzitým ešte stihol zbehnúť do bufetu. Ale nebojte sa, ak z neho ten recept nevymámim ja, postará sa o to môj (už) kamoš Rambo ručne-stručne.

Váš milovaný gurmán a pochábeľ

Cecil

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.