JA a MY na Akademickom Prešove zabodovalo

Po 44. raz sa konala prehliadka predstavení vysokoškolských divadiel. Víťazom sa stal súbor JA a MY učiteľstva hudobno-dramatického umenia UKF za tretí príbeh z predstavenia Pelikáni v pustatine.

Prvé miesta boli dokonca dve, zvíťazilo aj domáce Študentské divadlo Padák s inscenáciou Navždy zavrhnutý. JA a MY ešte predviedlo aj ročníkový projekt s názvom Dvojičky, ten však ocenený nebol.

Divadlo VYDI s Rozprávkou o LESii dostalo individuálnu cenu za hudobno-múzický prístup k detskému divadlu a jeho členovia vyhrali súťaž Improliga (obdoba nitrianskeho Improfestu), ktorá sa konala v nedeľu večer po odohraní.

Od 1. do 5. mája mali diváci možnosť vidieť nielen súťažiace divadlá, ale i besedy, prednesy a workshopy. Nesúťažne sa zúčastnilo napríklad Divadelné združenie Partizánske s Krajinou a Mestské divadlo Žilina s hrou Mobil, ktorá zožala obrovský úspech a veľmi silný ohlas u divákov.

autor: Lukáš Božik

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.