V infarktovom závere úspešnejšia UKF

Ktorá univerzita si na svoju pôdu odnesie Putovný pohár rektorov nitrianskych univerzít sa v stredu 5. mája rozhodlo až v siedmom kope penaltového rozstrela. Rozhodujúci kop z jedenástich metrov premenil za UKF Šebo. Po výsledku 4:4 v riadnej hracej dobe a 6:5 po penaltách tak nad hlavu zdvihli pohár už po štvrtý raz za sebou študenti UKF.

Zápas bol poznačený zlým počasím a zhľadom na nespôsobilý terén na hlavnom ihrisku sa odohral na jednom z tréningových trávnikov. To sa odzrkadlilo aj na diváckej atraktivite. Fanúšikov prišlo v porovnaní z minulými rokmi menej.

Svižnejšie do zápasu vstúpili futbalisti SPU, ktorí si už v prvej štvrťhodine vytvorili niekoľko príležitostí na skórovanie. Matej Guzmický najskôr nastrelil brvno tvrdou strelou z hranice šestnástky a o dve minúty ho označkoval ešte raz, tentoraz z pokutového kopu. Tutovky v úvode zápasu zahodil aj Andrej Ivančík, ktorý unikol obrane UKF dvakrát, no v boji jeden na jedného s brankárom Psotom neuspel ani raz. Porekadlo „Nedáš dostaneš” potvrdil v 16. minúte Tomáš Frťala, ktorý po nepresnom odkope brankára SPU trafil loptu presne. Dážď sa po tomto góle zhustil a hra sa nachvíľu zasekla v strednom pásme, no desať minút pred koncom zvýšil po centri Filipa Gogu z pravej strany Adam Bratský. Takmer okamžitá odpoveď prišla od smoliara z úvodu zápasu Ivančíka, ktorý za minútu znížil na 2:1 a to ešte nebolo všetko. SPU v závere polčasu ešte vyvinula veľký tlak na súpera, čo rezultovalo v ďalší pokutový kop. Loptu si tentoraz postavil strelec prvého gólu, Ivančík a nechybil.

Druhý polčas začal tak ako prvý skončil, teda pod taktovkou SPU. Behom desiatich minút sa študentom SPU podarilo streliť dva góly a získať tak psychickú výhodu. Ako prvý sa po prestávke strelecky presadil Róbert Fiala a dve minúty po ňom svoj hattrick dokončil Ivančík. Príliš dlho sa ale študenti SPU neradovali. V 63. minúte znížil Tomáš Frťala a dve minúty na to vyrovnal Juro Krkoška. Zápas bol opäť vyrovnaný a vyhrať mohol ktokoľvek. V poslednej desaťminútovke hry zostalo viac síl hráčom SPU, ktorí si ešte vytvorili tlak a niekoľko dobrých príležitostí na skórovanie. Zabránil im v tom najmä brankár Jaro Psota, ktorý chytal fantasticky celý zápas.

Keďže riadny hrací čas víťaza nepriniesol, muselo sa o ňom rozhodnúť v penaltovom rozstreli. V druhej sérii kopov prestrelil bránku Juraj Bližnák z UKF, no hneď v ďalšej sérii chytil brankár Psota pozemnú strelu Ondreja Čurgaliho a bolo opäť nerozhodné. Rozuzlenie prišlo až v siedmej sérii, v ktorej bol úspešný najskôr strelec UKF Šebo a potom aj brankár Psota, ktorý vyrazil strelu Luboša Šerenčéša mimo bránu.

Diváci mohli takmer počas celého zápasu vidieť svižný a zaujímavý futbal, plný pekných akcií a gólov. Šťastnejší napokon odišli študenti UKF, no aj napriek tomu môžu byť na svoj výkon futbalisti SPU pyšní. Štvrtý rok v rade si teda z vyvrcholenia športových podujatí Nitrianskych univerzitných dní odnášajú na svoju alma mater pohár študenti UKF.