Pozvánka na festival VYSOKÉ HORY NITRA 2010

vhn2010_baner03V sobotu 20. novembra sa vo veľkej sále Mestského úradu v Nitre stretnú stovky fanúšikov prírody, hôr a cestovania. Uskutoční sa tu 5. ročník festivalu Vysoké hory Nitra, ktorý organizuje Nitriansky horský spolok (NHS). Pre širokú verejnosť sú pripravené filmy a prezentácie z rôznych kútov sveta ako sú napr. Austrália, Arménsko, Aljaška, Arktída, Himaláje, Taliansko, ale aj Slovensko. Nebudú chýbať výstava fotografií a hodnotná tombola. Vstup na festival je voľný.

Súčasťou festivalu je od roku 2008 i špeciálny, prvý deň, programovo určený žiakom nitrianskych základných škôl. V piatok 19. novembra ich čaká zaujímavý program pozostávajúci z bloku vybraných filmov a prezentácií, ktoré zabezpečí Správa CHKO Ponitrie. Pútavú prezentáciu uvedie zoológ RNDr. Stanislav Harvančík. Bude zameraná na ochranu dravcov a sov na Slovensku, pričom využije fotografie zo svojho bohatého archívu.

„Počas roka organizujeme viacero podujatí orientovaných na environmentálnu výchovu mladej generácie. Jednou z nich je práve piatkový festivalový deň realizovaný spoločne s NHS,“ uviedol riaditeľ Správy CHKO Ponitrie Ing. Radimír Siklienka. Zároveň dodal, že si cenia dobrú spoluprácu s NHS. „Pripravujeme s nimi okrem uvedeného podujatia aj pravidelné jarné a jesenné čistenie Zobora“.

Viac informácii o festivale je možné nájsť na festivalovej web stránke: www.vysokehory.nihos.sk

Festival Vysoké hory Nitra 2010 na YouTube

autor článku: tlačová správa NHS

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.