Vysoké školy nespokojné s klasifikáciou

Iba niekoľko mesiacov po ukončení komplexnej akreditácie vysokých škôl niektoré z týchto inštitúcií prejavili nespokojnosť. Až päť vysokoškolských ustanovizní žiada o preradenie do vyššej kategórie.

Vysoká škola múzických umení, Vysoká škola výtvarných umení, Katolícka univerzita v Ružomberku a Trnavská univerzita v Trnave v súčasnosti patria medzi vysoké školy bez začlenenia a chcú sa stať univerzitami. Vysoká škola ekonómie a manažmentu verejnej správy v Bratislave zase žiada o preradenie z kategórie odborná vysoká škola k vysokým školám bez začlenenia. Tieto prípady nie sú ojedinelé, v minulosti prehodnotenie žiadalo sedem vysokých škôl. Vysokoškolským inštitúciám totiž zo zaradenia vyplývajú finančné príjmy, pričom univerzity dostanú najväčšiu sumu, odborné vysoké školy najmenšiu. Nové žiadosti sa môžu ešte objaviť, v tomto roku totiž komplexná akreditácia pokračuje na ďalších školách.

autor článku: Boris Hostinský