TnUAD: Čo ďalej?

Po škandále a stratách akreditácie to na Trenčianskej univerzite Alexandra Dubčeka stále vrie. Zdá sa, že lavína odchodov študentov, spôsobená neakreditovaním odborov, nebude jediná. Situácia totiž nie je priaznivá ani pre zamestnancov univerzity.

Oproti minulému roku má univerzita o približne 2 300 študentov menej. Toto číslo pravdepodobne nie je definitívne, nakoľko viaceré študijné programy majú stále pozastavené právo udeľovať tituly. 400 študentov čaká na rozhodnutie akreditačnej komisie a vyrovnáva sa s neistou budúcnosťou. Obavy majú aj zamestnanci, keďže menej študentov znamená aj nižšie dotácie od štátu. Dá sa teda predpokladať, že dopad na zamestnanosť pracovníkov univerzity bude značný. Ivan Kneppo, rektor TnUAD, potvrdil, že prepúšťanie a zníženie platov bude v budúcnosti nutné.

autorka článku: Karolína Lacová