Občas nečas v súťaži Štúrovo pero druhý a najlepší

obcas_necas_logo_transparent_modreČasopis študentov nitrianskej Univerzity Konštantína Filozofa Občas nečas na súťaži Štúrovo pero 2010 obhájil skvelé druhé miesto. Po roku tak potvrdzuje svoju pozíciu medzi najlepšími študentskými periodikami na Slovensku.

Najprestížnejšia novinárska súťaž stredoškolákov a vysokoškolákov Štúrovo pero každoročne víta na pôde Krajskej knižnice Ľudovíta Štúra vo Zvolene desiatky mladých novinárov. Do kategórie vysokoškolských časopisov sa tento rok zapojilo šesť médií. Počas konštruktívnych besied porotcovia v mnohých smeroch kládli nitriansky Občas nečas za príklad a pri hodnotení zohľadnili sústredené úsilie šéfredaktoriek Dominiky Babulicovej a Zuzany Staníkovej o neustále zvyšovanie formálnej i obsahovej úrovne časopisu. V oficiálnom rozhodnutí porota zdôraznila najmä lokálny význam časopisu nielen na pôde UKF, ale i v širšom teritóriu mesta Nitra.

Hoci sa časopis študentov UKF delí o druhú priečku s periodikom elektrotechnikov a informatikov Slovenskej technickej univerzity Oko, obe printové médiá sa stali najkvalitnejšími na Slovensku. Odborná porota sa totiž rozhodla v kategórii vysokoškolských časopisov neudeliť prvé miesto. Občasu nečasu a Oku sa zároveň konečne podarilo poraziť dlhoročného víťaza kategórie Atteliér z Univerzity sv. Cyrila a Metoda a dokázať, že aj čiernobiely časopis môže prinášať zaujímavé a najmä hodnotné obsahy.

autorka článku: Dominika Babulicová
autorka fotografií: Eva Ježovičová