Študentská vedecká konferencia „Vedy o športe“

V stredu 27. apríla 2011 sa uskutočnilo Celoslovenské kolo Študentskej vedeckej konferencie s medzinárodnou účasťou v Prešove 2011 „Vedy o športe”. Fakulta športu Prešovskej univerzity v Prešove privítala na akademickej pôde mladých vedcov zo slovenských univerzít. Podujatia sa zúčastnili študenti a pedagógovia Fakulty športu PU v Prešov, KTVŠ UKF Nitra, FTVŠ UK v Bratislave, KTVŠ UMB Banská Bystrica a KTVŠ UJS Komárno.

Úroveň ŠVK v jednotlivých komisiách bola garantovaná profesormi, docentmi a odborníkmi z celého Slovenska. V rozhodcovských komisiách participovali naši kolegovia: PaedDr. Mária Kalinková, PhD. (Pohybové skladby), PaedDr. Nora Halmová, PhD. (Športová humanistika) a doc. PaedDr. Jaroslav Broďáni, PhD. (Športová kinantropológia).

Výsledky:

Vedecko-výskumné práce v teoretických sekciách:

1. miesto: Srnec Rado – Gbelec Peter: Verifikácia prognóz svetových výkonov v mužských a ženských atletických disciplínach do OH v Londýne. (Športová kinantropológia – školiteľ: doc. PaedDr. Jaroslav Broďáni, PhD.)

2. miesto: Šimončičová Lenka: Kompenzačné cvičenia ako prostriedok odstraňovania svalovej nerovnováhy u školskej populácie. (Športová edukológia – školiteľ: PaedDr. Janka Kanásová, PhD.)

3. miesto: Kováčová Magdaléna: Psychologický profil športovcov v Centrách olympijskej prípravy na ŠG v Nitre. (Športová humanistika – školiteľ: doc. PaedDr. Jaroslav Broďáni, PhD.)

Bez umiestnenia:

Bernadič Michal: Štruktúra všestrannej pohybovej výkonnosti na ŠG v Nitre v rokoch 2000-2010. (Športová kinantropológia – školiteľ: doc. PaedDr. Jaroslav Broďáni, PhD.)

Bradáčová Naďa: História atletického oddielu ŠG v Nitre. (Športová humanistika – školiteľ: doc. PaedDr. Jaroslav Broďáni, PhD.)

Pohybové skladby

Bez umiestnenia:

1. Názov skladby: Cruel Glasses

účastníčky: Petronela Paholková, Martina Kušnírová, Katarína Poláková, Katarína Kuchárová, Martina Jacková (školiteľka:  PaedDr. Mária Kalinková, PhD.)

2. Názov skladby: Kapmajdžekovia,

účastníčky:Michaela Gribová, Diana Bystranská, Lenka Prisiažníková, Tatiana Prepijáková, Zuzana Takáčová, Michaela Chudjaková, Evelína Fintorová, Veronika Mihoková, Lenka Moroňová (školiteľka:  PaedDr. Mária Kalinková, PhD.)

Ďakujeme za vzornú reprezentáciu a veríme, že na budúci rok na akademickej pôde FTVŠ UK v Bratislave opätovne uspejeme.

doc. PaedDr. Jaroslav Broďáni, PhD.
vedúci výpravy