SPU má superstar spod Zobora

AloneV pondelok večer zneli spod Zobora hlasy speváckych talentov oboch nitrianskych univerzít. Z deviatich študentov UKF a SPU v Nitre, ktorí sa zúčastnili castingu prešli do finále štyria výborní speváci: Marek Muzika, Gabriel Kiš, Danica Matuščinová a Dominika Bláhová. Silnú prevahu študentov UKF nakoniec prelomila jediná súťažiaca SPU, víťazka piateho ročníka Superstar nitrianskych univerzít Dominika Bláhová.

Finálový večer otvorila dvojica moderátorov UKF v Nitre Eliška Gunišová a Michal Lukačovič. Všetci finalisti odspievali po dve piesne. V prvom kole publikum pobavili slovenskými a v druhom zahraničnými hitmi. Hudobne ich sprevádzala nitrianska kapela Zhluk. Výkony spevákov hodnotila odborná porota z katedry hudby a spevák zo skupiny Zoči Voči Michal Žitňaský. Okrem vynikajúcich vystúpení tohtoročných finalistov skvelú atmosféru pri internáte Zobor dotvárali kapely Jamestown, Alone a Hudba z Marsu. Diváci si počas večera niekoľkokrát zmerali sily v pití piva a v hokejovom kvíze. Súťaživá nálada vládla na pódiu aj pod ním. Nechýbali fanúšikovské transparenty a povzbudzujúce výkriky. O všetkom však nakoniec rozhodla porota, ktorá titul Superstar nitrianskych univerzít 2011 poslala na pôdu SPU v Nitre. Z víťazstva sa tešila Dominika Bláhová, ktorá v prvom kole vystúpila s piesňou od Szidi Tobias – Chlap z kríža a v kole zahraničných piesní si publikum získala piesňou od Adele – Someone like you v klávesovom prevedení. Víťazka získala trojdňový zájazd do Krakova a Osvienčimu. Druhú časť svojej výhry si naplno užila na nitrianskom majálese, kde už s titulom Superstar nitrianskych univerzít pred početným publikom opäť odspievala pieseň od Adele. Búrlivý potlesk len potvrdil, že víťazka piateho ročníka Superstar nitrianskych univerzít si svoj titul skutočne zaslúžila. Blahoželáme!

autorka článku a fotografií: Radmila Štelbašská