Povedali áno trom projektom

logo-nknJohan Wolfgang von Goethe povedal: „Kto nerobí nič pre druhých, nerobí nič pre seba.” Týmto heslom sa riadil aj tohtoročný, ôsmy Klub darcov. Nitrianska komunitná nadácia oslovila ľudí, prevažne Nitranov, ktorým nie je dobročinnosť ľahostajná, aby svojou troškou prispeli k rozvoju mesta a regiónu, a tým pomohli obyvateľom, ktorí v ňom žijú. Slávnostné podujatie s nádychom filantropie sa uskutočnilo v magický dátum 11. 11. 2011, čo len utužilo kúzelnú atmosféru. Nitrianskou synagógou sa rozozvučali prosby o pomoc tých, ktorí ju potrebujú a členovia Klubu darcov niektoré prosby vyslyšali.

Tento rok členovia Klubu darcov vybrali a podporili projekty na pomoc znevýhodneným členom našej spoločnosti. EFFETA – Stredisko sv. Františka Salaského vytvorí slovník sociálneho pracovníka, ktorý pomôže nepočujúcim študentom sociálnej práce skvalitniť prípravu počas štúdia na vysokej škole a najmä zvýši možnosť uplatniť sa v praxi. Nezisková organizácia Slniečko otvorí tvorivú dielňu pre deti, ktoré sa stali obeťou násilia alebo týrania v rodine a Rodičovské združenie pri MŠ Nábrežie mládeže vybuduje novú počítačovú učebňu a zakúpi edukačné pomôcky na skvalitnenie vzdelávania detí s rôznym stupňom mentálneho či telesného postihnutia. Darcovskú atmosféru doplnil vynikajúci catering, ktorý sponzorsky zabezpečila reštaurácia Svetluška a Staromestská čajovňa.

Od roku 2004 podporili darcovia pri Nitrianskej komunitnej nadácii 65 projektov sumou 33 605,03 €. Do 8. ročníka Klubu darcov sa zapojilo 35 jednotlivcov. Uzávierka grantového kola prebehla 14. októbra 2011. Prihlásilo sa doň 11 projektov, na slávnostnom podujatí sa predstavilo 6 kreatívnych nápadov a grant získali 3 najlepšie. Naši darcovia prerozdelili sumu 2 631 €.

Klub darcov

Klub darcov je jedinečná príležitosť ako podporiť svoje mesto a región. Každoročne dáva príležitosť jednotlivcom, ktorí chcú niečo vo svojom okolí zmeniť k lepšiemu, aby ich názor nezanikol v hlase davu, ale aby pomohol. Klub darcov je dôkazom toho, že aj jednotlivec môže zmeniť svet. Zavŕšením celého úsilia urobiť dobrú vec je slávnostné podujatie. Tu sa v príjemnom prostredí stretávajú žiadatelia o grant, ktorí predložili svoje projekty priamo ľuďom, čo rozhodovali o prerozdelení peňazí, teda darcovia spolu s obdarovanými.

tlačová správa NKN
Zuzana Čapčíková