Filantropia pohľadom vysokoškolákov

Aj v tomto roku majú vysokoškolskí študenti a študentky, ktorí sa vo svojich záverečných prácach venujú témam tretieho sektora, možnosť zapojiť sa do súťaže, ktorú vyhlasuje nezisková organizácia Centrum pre filantropiu.

Súťaž o najlepšiu diplomovú alebo bakalársku prácu na tému filantropia má za sebou päť úspešných ročníkov.

Zmyslom súťaže je osloviť slovenských a českých študentov vysokých škôl a univerzít študujúcich na Slovensku, v Čechách, ale aj v zahraničí, s cieľom motivovať ich k záujmu a štúdium darcovstva, filantropie, charity a dobrovoľníctva.

„Počas uplynulých rokov sa jasne vykryštalizovali okruhy tém, ktorým sa študentky a študenti vo svojich prácach venujú. Je to predovšetkým oblasť firemnej filantropie a spoločenskej zodpovednosti podnikov, a oblasť dobrovoľníctva, či už z pohľadu psychológie, manažmentu alebo iných odborov. V každom ročníku súťaže sa však vyskytli aj práce, ktoré priniesli novú, niekedy aj neočakávanú problematiku. Preto sme sa rozhodli súťaž rozšíriť aj o nevyčerpateľnú  tému tretieho sektora,” vysvetľuje Milica Danková z Centra pre filantropiu.

V tomto roku je preto možné prihlásiť do súťaže prácu, ktorá sa týka témy filantropie, dobrovoľníctva a tretieho sektora. Podmienkou je, aby záverečná práca bola vypracovaná v akademickom roku 2011/2012.

Najúspešnejšie práce získajú finančnú odmenu. Zároveň majú všetci študenti, ktorí sa do súťaže zapoja a splnia vyhlásené kritériá možnosť publikovať najzaujímavejšie kapitoly v zborníku, ktorý vydáva Centrum pre filantropiu.

Informácie o podmienkach súťaže nájdete na: http://www.cpf.sk/sk/6-rocnik-sutaze/

Výsledky z predchádzajúceho ročníka: http://www.cpf.sk/sk/5-rocnik-sutaze/

Centrum pre filantropiu je nezisková organizácia, ktorá aktívne prispieva ku kultivácii filantropického prostredia na Slovensku, a snaží sa zlepšovať  celkové povedomie a postoj ľudí k darcovstvu. Svojimi aktivitami chceme dosiahnuť, aby sa darcovstvo stalo bežnou súčasťou života občanov i firiem. Veríme, že pre spoločnosť je dobré a prirodzené pomáhať si, podporovať sa a obdarovávať sa. Mnohí potrebujú na takéto konanie vhodnú inšpiráciu.

tlačová správa