Nová spevácka súťaž na pôde UKF

V tomto semestri odštartuje pilotný ročník celoslovenskej speváckej súťaže BlueNote, ktorá sa uskutoční dňa 24. apríla 2012 na pôde Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre.

Na slovenských pedagogických fakultách je v súčasnosti preferovaná hlasová a spevácka výchova v oblasti klasickej interpretácie. Zvyšujúci sa záujem o interpretáciu nonartificálnej hudby (pop, rock, jazz) vyžaduje nový postoj a prístup vo výchove budúcich učiteľov a pedagógov. Študentom, ktorým je nonartificiálna sféra hudby bližšia než sféra klasická, chýba fórum, kde by svoje vedomosti a schopnosti mohli navzájom konfrontovať a takto podporili svoj profesionálny rozvoj. Súťaže sú ideálnou platformou, kde je možné zaručiť ďalší profesionálny rast študentov na základe konfrontácie, odborných prednášok a seminárov, ktoré budú zabezpečené odborníkmi z oblasti nonartificiálnej hudby.

Naším zámerom je vytvorenie najprv celoslovenskej a v ďalších rokoch medzinárodnej speváckej súťaže v oblasti nonartificiálnej hudby, ktorá zahŕňa jazzový, muzikálový a popový spev. Má byť určená predovšetkým pre študentov fakúlt pedagogických smerov s hudobným a hudobnodramatickým zameraním, avšak zúčastniť sa jej budú môcť všetci študenti slovenských a neskôr aj zahraničných univerzít. Bližšie informácie, ako aj elektronickú prihlášku nájdete na TU.

Srdečne pozývame všetkých záujemcov!

Iveta Štrbák Pandiová