Student Regata – Čaro jachtingu

regata-1Vždy som si myslel, že lode a všetko okolo toho je zábava len pre bohatých. Opak je pravdou. Už tretím rokom parta nadšencov organizovala Študentskú regatu, ktorej zámerom je spojiť mladých ľudí, študentov, ktorí majú radi more, slnko, zábavu a v neposlednom rade aj šport.

Tento rok ma nahovoril na Regatu môj dobrý priateľ, s ktorým sa poznám už dlhé roky. S myšlienkou či pôjdem, alebo nie som sa pohrával tak mesiac, až som sa nakoniec rozhodol, že treba skúsiť všetko, čo sa v živote naskytne. Nikdy predtým som na lodi nebol, ak nepočítam trajekt.

Viac, než len oddych na pláži

Nie som ten typ, čo dokáže ležať v Egypte na pláži 12 dní a jediný pohyb je prechádzka do plážového baru po miešaný nápoj. Ak aj vy ste človek, ktorý má radšej zážitkovú dovolenku plnú neskutočných zážitkov, skúseností, poznania svojich možností a nových priateľstiev, neváhajte vyskúšať jachting. Každé ráno pijete kávičku v inom prístave, celý deň si užívate a trochu aj „makáte” na lodi a večer party na móle sú nezabudnuteľné zážitky.

Z našej školy som bol  tento rok jediný zástupca. Po prvý raz na jachte som prišiel domov so striebornou medailou a môžem vám povedať, že na ten pocit sa nedá zabudnúť a vrelo odporúčam. Ak by ste sa o tomto podujatí chceli dozvedieť viac, neváhajte navštíviť stránku www.studentregata.sk

Prihlasovanie na Student Regatu 2013 už začalo, tak neváhajte!

autor článku: Štefan Macejak, Ľuboš Majer
zdroj fotografií: Ľuboš Majer