Týždňová trojka #4

StarCraft II: Heart of SwarmTento týždeň sa dozviete o novom patente od Google, nápad írskeho senátora ohľadom internetových komentárov a z herného súdka si povieme niečo o novom dieli StarCraft II, ktorý sa len teraz dostal do obchodov.

Dotykové ovládanie smartfónu na zadnej strane

Google patentoval  metódu ovládania smarfónov dotykmi na zadnej strane. Podľa portálu Patentbolt bol tento nápad patentovaný spoločnosťou Apple v roku 2006, avšak dones nebol využitý. Zariadenia s androidom tak bude možné ovládať dotykmi na zadnej strane obalu smartfónu. Softvér bude kontrolovať silu dotyku a akcia sa tak vykoná iba keď to je potrebné. Plocha má byť dostatočne veľká a rozdelená na viac častí, v prípade tabletov uspôsobená pre ovládanie oboma rukami.

google

Spoplatnenie internetových komentárov

Írsky senátor Eamonn Coghlan bol zrejme veľmi znechutený z často posmešných anonymných komentárov na internete. V rámci diskusie týkajúcej sa vzťahov medzi sociálnymi médiami a virtuálnym šikanovaním preto navrhol ich spoplatnenie, alebo priradenie IP adresy k občianskemu preukazu či pasu. V praxi sa však čosi podobné vykonať nedá, keďže spoplatnenie komentárov by šlo priamo proti záujmom veľkých spoločností, ako je Facebook či Twitter. Obchádzanie či zmena IP adresy je dnes pomerne jednoduchá záležitosť, takže druhá časť jeho návrhu je ešte nereálnejšia ako prvá.

Začal sa predávať StarCraft II: Heart of Swarm

Práve teraz máte možnosť kúpiť si nový diel StarCraft II trilógie s názvom Heart of Swarm. Tentoraz v úlohe Sarah Kerrigan prevezmeme kontrolu nad Zergským rojom, aby sme mohli zachrániť vesmír.  Kerrigan môže zlepšovať dvadsať aktívnych a pasívnych schopnosti, vylepšení sa dočkali aj zergské jednotky. Samozrejmosťou je skvelé rozprávanie príbehu, aké vie Blizzard rozpútať už od prvého dielu hry.

StarCraft II: Heart of Swarm

autor článku: Marek Čabák

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.