Za zľavy sa bude platiť

Mnohých študentov začiatkom roka zarazili informácie, ktoré sa objavovali na Facebooku či katedrových stránkach, prípadne v e-mailoch. Od apríla 2013 si mali predĺžiť dopravnú funkcionalitu, ktorá spočíva v zľavách na autobusy, vlaky či MHD.

Poplatok za dopravnú funkcionalitu doteraz automaticky vyberala univerzita od všetkých študentov bez ohľadu na to, či zľavy využívali, alebo nie. „Tento systém výberu poplatku nepovažuje vedenie UKF za vhodný. UKF preferuje vzťah študent – poskytovateľ zľavy, preto sa snaží ponechať na slobodnej vôli študenta, či má záujem o dopravnú zľavu a zaplatí si poplatok za jej sprostredkovanie priamo spoločnosti EMtest-SK,” vyjadrila sa k problematike univerzita. Výber poplatkov za poskytovanie zliav bude prebiehať prostredníctvom portálu emcard.com.

Študentov táto zmena nielen vystrašila, ale aj poriadne zmietla, pretože dátum uhradenia sa neustále posúval. Ešte pred nedávnom bol termín spustenia portálu naplánovaný na 1. apríl 2013. Nakoľko však portál ešte stále nie je naplno funkčný, spoločnosť to vyriešila zaujímavým spôsobom. „Rozhodli sme sa darovať vám v tomto roku veľkonočný darček – poplatok EMCARD v hodnote 3 eurá za dopravné funkcionality svojho preukazu študenta v akademickom roku 2012/2013 úplne zadarmo,” uvádza spoločnosť EMtest-SK. Študenti sa tak nemusia obávať o svoju dopravnú zľavu a cestovať pokojne, bez stresov, že ich z autobusu vyhodia pre neplatný ISIC až do 31.8.2013.

autorka článku: Dana Bednárová