Bažant Majáles to opäť roztočil

Smola a hrušky 2Záver Nitrianskych univerzitných dní každoročne patrí Majálesu. Ani tento rok nebol výnimkou a Nitru roztancovali domáce i cezpoľné kapely.

Letný deň, veľa ľudí, skvelá hudba a zábava. Študenti vysokých a stredných škôl prichádzali už od 14.00 h, ale oficiálne sa program začal až o 15.00 h. Na začiatku zabávala publikum nitrianska rocková kapela TRY. Po nej nasledovala kapela Kýbeľ mačiek, ktorá prítomné publikum roztancovala a neskôr ho svojím alternatívnym rockom potešila komárnianska kapela Starfist. Keď na pódium vystúpila kapela Dr. Zetor, jej skalní fanúšikovia boli nadšení. I keď ich bolo pomenej, nadšene spievali spolu s nimi ich najväčšie hity.

Medzi najväčších zabávačov nepochybne patrila reggae kapela Medial Bannana. Ľudia nadšene tlieskali, skákali a tancovali. ,,Nepočúvam raggae, ale títo chlapci ma naozaj dostali!” kričí študentka Saša.

Majáles 2013 2

V skvelej nálade pokračovala i spišskonovoveská punk-rocková kapela Smola a hrušky. Keď vystúpili na pódium, ľudia začali prichádzať v obrovských húfoch. Zahrali svoje najväčšie hity a zožali obrovský úspech. Nechýbal ani hit Matura, ktorý oduševnene spievali najmä maturanti. Po tejto kapele vyhlásili moderátori súťaž o najbizarnejšie oblečenú osobu. Publikum svojím potleskom označilo za víťazku študentku UKF, ktorá bola od hlavy po päty odetá v čiernom potrhanom oblečení.

Smola a hrušky 1

Najväčšou bombou majálesu bola nepochybne legendárna skupina Gladiátor. Tá sa spomedzi všetkých kapiel tešila najväčšej pozornosti. Hrali nielen nové, ale aj staré hity, ktoré publikum nadšene spievalo spolu s nimi. V závere si ľudia svojím potleskom vyžiadali ešte jednu pieseň a skupina zahrala svoju hokejovú hymnu. Dobrú noc popriala študentom kapela Vidiek.

Máme za sebou ďalšiu vydarenú akciu NUD, ktorou študentské mesto Nitra opäť dokázalo, že sa o svojich študentov vie patrične postarať. Aj keď počasie miestami nevyzeralo najlepšie, nakoniec Majálesu doprialo. ,,Bolo naozaj skvele,” hovorí študentka Janka, ,,akcia takéhoto typu padne pred skúškovým vhod. Najbližšie dva týždne strávim nad knihami, takže som rada, že som dnes mohla na chvíľu vypnúť a prísť sa sem zabaviť,” dodáva.

autorka článku: Ivana Lövingerová
autor fotografií: Andrej Galica