Detaily o budove pri rieke odhalené

Nové cyklodepo pri rieke NitraZo záhadnej stavby pri Chrenovskom moste vznikne stravovacie zariadenie s rýchlym občerstvením, ktoré bude súčasťou nového cyklodepa.

Vlastníkom budovy je súkromná spoločnosť Gastro Jet, s.r.o. Prevádzka s kuchyňou sa začala stavať v septembri 2012. Niektorých poteší čerstvý koláč s kávou na raňajky, iní sa môžu zastaviť na viacero obedných menu. Jedlo si vychutnáte na terase s posedením alebo postojačky na vysunutom móle.

Stavba mala vyzerať netradične, ale od pôvodného projektu sa upustilo kvôli požiadavkám Slovenského vodohospodárskeho podniku – Správy povodia rieky Nitra. Plánovaná bola dlhá asymetrická strecha zasahujúca až nad chodník, pre bezpečnosť sa zmenšila aj výmera terasy.

Spoločnosť si vybrala na stavanie nezvyčajnú lokalitu. „Chceli sme, aby aj v Nitre bolo niečo nové, zaujímavé, čo obyvateľom prinesie oddych,” hovorí konateľ Marek Lenčeš.

Spočiatku na tomto mieste relaxovali „kačací obyvatelia”, pobehovali po chodníkoch a značkovali si teritóriá, na ktorých dlhšie pobudli. Ako ste si mohli všimnúť, teraz sa zdržiavajú pod mostom, nerobia neplechu a aj napriek tomu ich môžeme kŕmiť (tiež máte na intráku odložených zopár suchých rožkov?). Pán Lenčeš zvieratká víta. Myslí si, že kačice a labute budú príjemným spestrením pre návštevníkov. Predpokladá, že prídu najmä milí a príjemní ľudia. „Očakávame rodiny s deťmi, študentov, rekreačných športovcov, okoloidúcich a všetkých, ktorí si budú chcieť posedieť pri lahodnom jedle, kávičke či čaji.”

Nové cyklodepo pri rieke Nitra

Oproti novostavbe, kde sa predtým nachádzali chátrajúce stánky, ktoré boli v rozpore s územným plánom, vybudujú detské ihrisko. Pre športovcov sa pripravujú stojany na odkladanie bicyklov a lavičky pre ostatných.

Prevádzkové hodiny sa firma posnaží prispôsobiť požiadavkám zákazníkov, ale predovšetkým musia rešpektovať povolenie od mesta Nitra. Otváracia doba by mala byť klasicky ako u ostatných, to je od 8.00 h do 22-23.00 h. Ak všetko pôjde, ako má, kolaudácia sa bude konať v máji 2013.

autorka článku: Silvia Štrbáková
zdroj fotografií: autorka