UKF po víťazstve nad Kežmarkom na prvom mieste

Vo 4. kole volejbalovej extraligy žien sa v priamom súboji o prvé miesto stretli hráčky UKF Nitra a OKTAN Kežmarok. Obidva tímy mali po troch kolách zhodne po 8 bodov, a tak ich vzájomné stretnutie malo rozhodnúť o tom, kto sa dostane na pozíciu lídra ligy. Túto úlohu napokon lepšie zvládli domáce Nitranky, ktoré už druhýkrát po sebe vyhrali v tajbrejku.

Po cennom minulotýždňovom víťazstve nad mestskými rivalkami COP nastúpili študentky z UKF proti ťažšiemu súperovi. OKTAN Kežmarok, tím z východu, tento rok v lige ešte neprehral. Ich pozície a doterajšia forma predznamenávali vyrovnaný duel, dramatické stretnutie a boj o každú loptu.

volejbalPrvý set to len potvrdil a diváci mohli sledovať napínavý zápas. S najtesnejším možným rozdielom napokon prvý set v dramatickej koncovke dokázali uhrať domáce hráčky. Nasledujúce sety sa však hra otočila a hostia z Kežmarku si dokázali vybojovať víťazstvo v druhom aj treťom sete a zrazu boli misky váh naklonené na ich stranu.

Štvrtý set však opäť priniesol dramatickú koncovku, ktorá vyvrcholila tesným víťazstvom domácich, opakoval sa scenár z prvého setu a v konečnom dôsledku to znamenalo vyrovnanie na 2:2. Duel tak dospel do tajbrejku.

UKF si napokon vo výbornom a vyrovnanom zápase vybojovali víťazstvo v piatom sete a dostali sa tak na čelo tabuľky. S dvomi bodmi, ktoré si po víťazstve v tajbrejku vybojovali tak celkovo majú na konte už 10 bodov a vedú o bod pred druhým Kežmarkom. Hráčky z Kežmarku si po prehre v tajbrejku pripísali na svoje konto bod. O dva týždne nastúpia vysokoškoláčky opäť na domácej palubovke, tentokrát proti Pezinku.

autor článku: Viktor Háber