Kto hodil golfovú loptičku na dno plaveckého bazéna?

Pohybujete sa vo vode ako rybka, či skôr ako vrece cementu? Súťažiaci si v univerzitnej plavárni svoje schopnosti overili vo viacerých disciplínach.

Študenti prvého ročníka odboru Šport a rekreácia zorganizovali plaveckú súťaž, do ktorej sa mohol prihlásiť každý. Medzi bežnými disciplínami, ako je kraul, prsia či štafeta, sa súťažiaci zapotili aj v lovení golfových loptičiek. O čo išlo? Do bazéna hodili tri golfové loptičky a kto ich z dvojice vytiahol prvý, postúpil ďalej.

Niektorí súťažiaci sa pripravovali v domácom prostredí dlhodobo, iní len na povinných hodinách v rámci odboru. Ďalších prehovorili kamaráti. „Dlho som nebol plávať a chcel som ísť konečne do vody. Kamoška ma trošku donútila,“ hovorí Maťo Jánošík, jeden zo súťažiacich.

Súťaž zožala úspech najmä v radoch plavcov, keďže ich je na škole veľa, a naopak podobných podujatí málo. Ak chcete na najbližšej plaveckej súťaži uspieť aj vy, začnite trénovať už dnes. Univerzitná plaváreň je pre študentov bezplatne sprístupnená vždy v pondelok a stredu od 17.00 do 20.00 hodiny.

Výsledky plaveckej súťaže

Muži kraul :

1. Tamáš Horváth – 29,7 s.

2. Tibor Bitter – 30,9 s.

3. Andrej Ďurta – 30,95 s.

Muži prsia:

1. Tibor Bitter – 42,4 s.

2. Vladimír Gažovič – 43,9 s.

3. Dávid Eliáš – 47,2 s.

Ženy kraul:

1. Natália Kováčová – 32,9 s.

2. Zuzana Baronová – 34,3 s.

3. Viktória Hajduová – 35,6 s.

Ženy prsia :

1. Natália Kováčová – 45,4 s.

2. Zuzana Baronová – 46,8 s.

3. Viktória Hajduová – 48,7 s.

Štafeta :

1. Bitter, Horváth, Eliáš, Nedbalová