UKF v univerzitnom dueli opäť triumfovala

Druhý rok po sebe zvíťazila UKF v zápase medzi dvomi nitrianskymi univerzitami. V skvelej atmosfére porazila svojho rivala o 4 góly. Náš hokejový tím tak zaznamenal ďalší veľký úspech v priebehu týždňa.

Vo všeobecnosti platí, že derby nemá favorita. V tomto prípade bol však v miernej výhode tím UKF, ktorý sa pred týždňom stal víťazom prvého ročníka univerzitného turnaja, ktorý sa konal v Bratislave. Po tomto úspechu chceli naši hokejisti zaznamenať ďalší v podobe zdolania svojho mestského univerzitného rivala. SPU sa naopak chcelo odplatiť súperovi za vlaňajšiu prehru, a tak sme mohli očakávať vyrovnaný duel, v ktorom však nešlo iba o hokej.

Začiatok pochodu študentov UKF pred ŠD Zobor

Ako už býva tradíciou, tímy proti sebe nastúpili pod názvami UKF Pekné ženy a SPU Hnojári. Filozofi nastúpili v bielo-modrých dresoch, zatiaľ čo poľnohospodári v červeno-bielych. Obidva tímy prišlo na štadión HK Nitra povzbudiť obrovské množstvo fanúšikov. Pokriky študentov z UKF bolo počuť už hodinu pred zápasom pri budove ŠD Zobor. Odtiaľ nasledoval pochod až ku štadiónu. Fanúšikovia sa potom rozmiestnili do svojich sektorov a čakali na začiatok zápasu.

Fanúšikovia hokejového tímu UKF

Nástup hráčov na ľadovú plochu sprevádzali mohutné ovácie divákov. O dobrú atmosféru sa starali rozkrikovači z oboch univerzít. Štadiónom sa niesli mexické vlny, tradičné pokriky a chorály. Sektor UKF sa postaral aj o choreografiu, ktorá sa skladala z modrých a bielych papierov. Tie diváci na začiatku zápasu zodvihli nad hlavy. Po symbolickom buly nastalo aj to skutočné a zápas sa mohol začať.

V prvej tretine sa od začiatku hral otvorený hokej, no diváci videli iba dva góly, a to najmä vďaka skvelému výkonu brankárov na oboch stranách. Počas prestávky medzi prvou a druhou tretinou sa hráči UKF prezentovali ziskom trofeje za úspech na univerzitnom turnaji, za ktorý ich ocenil aj rektor univerzity Libor Vozár. Druhú tretinu ovládli hráči SPU a vyhrali ju 3:1. Všetko tak nasvedčovalo tomu, že si v tretej tretine ustrážia víťazstvo. Tretiu tretinu však suverénne ovládli hráči UKF, ktorí strelili 6 gólov a ich rival sa nezmohol už na nič.

Definitívny výsledok hokejového zápasu UKF a SPU
Definitívny výsledok hokejového zápasu UKF a SPU 2013

Bielo-modrí ťažili najmä z držania puku, dobrej hry v strede poľa a skvelého zakončenia. K tomu im dopomohla obrana, ktorá hráčom SPU brala puky z hokejok a nepustila ich do žiadnej väčšej šance. Derby zápasu, samozrejme, nechýbali bitky, ktoré boli však iba priateľské a nikto sa naozaj nezranil. Hokejisti bavili svojich priaznivcov aj bláznivými oslavami gólu a sem-tam aj tancom. Divákom boli ponúknuté aj zaujímavé súťaže. Kto sa zúčastnil zápasu, isto neoľutoval.