Volejbalistky UKF vyhrali dva razy v priebehu týždňa

Na Nitrianky čakali dva zápasy v priebehu šiestich dní. Do obidvoch stretnutí nastupovali ako favoritky. Svoju pozíciu suverénne potvrdili a po výhrach 3:1 v Komárne a 3:0 doma nad Spišskou si do tabuľky pripísali ďalších 6 bodov.

Na palubovke posledného Komárna chceli filozofky potvrdiť svoju suverenitu a zápas ukončiť trojsetovým víťazstvom. Prvé dva sety potvrdili úmysly hostiek. Domáce Komárňanky robili veľké množstvo chýb a favoritkám ich úlohu iba zľahčovali. V treťom sete, ktorým mohol zápas skončiť, sa však domáce hráčky herne vyrovnali Nitriankam a vybojovali si víťazstvo. Povzbudené týmto úspechom chceli zopakovať to isté vo štvrtom sete a vynútiť si tajbrejk. To sa však napokon nestalo a po víťazstve 3:1 pokračovali volejbalistky UKF vo víťaznej sérií.

UJS Komárno – UKF Nitra 1:3 (17:25, 15:25, 25:22, 17:25)

volejbalistky UKF

Po úspechu v Komárne sa Nitrianky vrátili na domácu palubovku, aby privítali hráčky zo Spišskej Novej Vsi. Prvý set sa niesol vo vyrovnanom duchu. Východniarky prišli do Nitry s úmyslom bodovať a podľa toho vyzeral aj ich herný prejav. V napínavom závere však misky váh na svoju stranu naklonili domáce hráčky a o 3 body vyhrali prvý set. volejbalistky UKF 1

Druhý set bol už jednoznačnejší. Volejbalistky UKF prejavili vôľu vyhrať a vypracovali si náskok, ktorý pohodlne využili. Na začiatku tretieho setu zlepšili svoj herný výkon Spišiačky a skvelými blokmi sa kvôli chybám súpera vyrovnali domácim volejbalistkám. Set bol vyrovnaný až zhruba do polovice, potom však už východniarky nedokázali naviazať na svoj vydarený výkon z úvodu a Nitriankam narástli krídla. Hneď prvý mečbal využili a set napokon vyhrali presvedčivo 3:0. Z obidvoch zápasov si tak suverénne odniesli 6 bodov, ktoré si pripísali do tabuľky, a naďalej kraľujú extralige.

UKF Nitra – VK Spišská Nová Ves 3:0 (25:22, 25:16, 25:18)