Kocky boli hodené

Ak ste z dnešných reklám v televízii otrávení, môžeme zaručiť, že tieto vás budú baviť. Ich hlavnými znakmi sú svieži tón, dávka originality a nevšedná nápaditosť. Autormi sú samotní vysokoškoláci.

cirkulátor BEZ POPISKU (FB)

Kreativita nepozná bočné mantinely a nezakričí vám stop pred nosom. Väčšiu slobodu a hravosť v myslení sa snažia presadiť najmä tvorcovia projektu Cirkulátor.

Za vznikom medzinárodnej súťaže reklamnej tvorby sú práve naši študenti z katedry masmediálnej komunikácie a reklamy. Už deviaty rok myšlienky cirkulujú v hlavách tvorcov nových aplikácií, kampaní, dizajnov aj fotografií. Na to, aby ste sa mohli zapojiť do projektu, nemusíte študovať reklamu. Zúčastniť sa môže každý.

Cirkulátor 2013 prijal vyše 300 prác. Do veľkého finále sa dostali iba štyri z viacerých kategórií. O ich poradí sa rozhodlo 4. decembra 2013 na galavečeri v Aule Magna UKF. Vrcholová akcia celého projektu sa niesla v znamení hry a sloganu „Kocky sú hodené“. Ani kreativita v móde nezaostávala a u mnohých hostí sa objavili doplnky v podobe hracích kariet.

Hneď v úvode vedúci katedry masmediálnej komunikácie Tomáš Koprda zdôraznil, že súťaž ponúka mnohým študentom získanie nových skúseností. Prostredníctvom projektu majú možnosť presadiť svoj nápad a dostať sa tak do povedomia riaditeľov reklamných agentúr.

cirkulátor BEZ POPISKU (FB) (2)

Inovatívne práce vysokoškolských študentov boli počas večera prezentované a následne ocenené. Na ich hodnotení sa podieľali reklamné agentúry MUW Saatchi&Saatchi, Made by Vaculik, Core 4, Zaraguza Digital, Istropolitana Ogilvy a Wiktor Leo Burnett. Vyzdvihnutá bola najmä originalita a nový pohľad na známe veci. Porotcovia pripomenuli, aby sme nezabudli myslieť „out of the box“. Dnes vás totiž nápaditosť a odvaha presadiť nevšedné myšlienky dostanú na tie najvyššie stupne.

Galavečer moderovala dvojica Michaela Kertészová z Rádia Anténa a Martin „Retro“ Petro z Rádia Max. Spestrenie hudbou ponúkla skupina For Tape a svoj takzvaný subjektívny „humbuk“ predviedol aj DAV so slovami „nemusíte tlieskať, stačí, keď budete vrieskať.“

Cirkulátor žije na našej univerzite aj prostredníctvom rôznych workshopov, organizovaných pred vyhodnotením súťaže. Tu môžete načerpať tony motivácie, inšpirácie a aj vedomostí pre svoje práce.

Skúste vyskočiť z obmedzujúcej škatule stereotypu a nezabudnite mať myseľ otvorenú. Plaketa vo forme ozubeného kolieska môže byť už tento rok práve vaša.

autorka: Katarína Jenisová
foto: Facebook