Plaváreň UKF verejne prístupná všetkým študentom

Študenti najväčšej nitrianskej univerzity majú k dispozícii možnosť zadarmo si zaplávať. Bazén v hlavnej budove UKF je v dvoch termínoch počas týždňa prístupný všetkým študentom našej univerzity.

UKF ponúka svojim žiakom viacero možností športovať. Či už ide o posilňovňu nachádzajúcu sa v budove ŠD Nitra, alebo telocvičňu na ŠD Zobor. Viacero študentov by však chcelo využiť aj možnosť zadarmo si ísť zaplávať. Túto šancu dlho nemali, pretože jediný bazén, ktorý sa nachádza v hlavnej budove školy, mohli využívať len študenti KTVŠ. Ich rozvrh neumožňoval ostatným záujemcom možnosť zaplávať si. Problémom bolo aj to, že neboli k dispozícii plavčíci, ktorí by mali s univerzitou podpísanú dohodu. Veľa študentov však prejavilo záujem o využitie bazéna, a tak začal študentský parlament riešiť túto situáciu.

plaváreň UKF

Po prejavení ich iniciatívy katedra telesnej výchovy a športu ustúpila a poskytla voľné termíny. Ako profesionálny dozor je vždy v plavárni prítomný kvalifikovaný plavčík. Študenti môžu priestory plavárne využívať každý pondelok a stredu, vždy od 17.00 do 20.00 hod. Postup je veľmi jednoduchý. Stačí len prísť na miesto a preukázať sa kartou ISIC. Bazén UKF disponuje dvomi plaveckými dráhami a jeho maximálna hĺbka je 1,8 metra.

autor: Viktor Háber
foto: archív ON