UKF je v semifinále a zabojuje o medaily

Po odohraní základnej časti a nadstavby sa v play-off Nitra predstavila proti Bratislavskému VŠK. Po dvoch víťazstvách smeruje medzi štvoricu najlepších a historicky najlepšie umiestnenie.

Trojsetové domáce víťazstvo

Vďaka lepšiemu umiestneniu po základnej časti a nadstavbe, po ktorých sa UKF umiestnila na treťom mieste, začínala prvý zápas doma. Vo štvrťfinále ju čakal tím, ktorý sa umiestnil na 6. mieste, a to VŠK Paneurópa Bratislava. Nitrianky mali skvelú motiváciu a veľkú príležitosť dostať sa medzi štyri najlepšie tímy v extralige. To sa prejavilo aj na ich hre a hoci bol prvý set zo začiatku vyrovnaný, po vybudovaní náskoku v závere setu si vybojovali bod.

Druhý pridali už hneď v nasledujúcom sete a išli do pohodlného vedenia. Na Bratislavčankách bolo vidno nervozitu, ktorá sa prejavila v tretej tretine tým, že pustili domáce do vedenia až 9:0. Potom sa však vzchopili a dokázali sa bodovo dostať bližšie k hráčkam spod Zobora. Už však bolo pre ne príliš neskoro, na sety prehrali 3:0 a o lepší výsledok a predĺženie série museli zabojovať v Bratislave.

UKF Nitra – VŠK Paneurópa Bratislava 3:0 (25:19, 25:19, 25:15)

volejbalistky UKF

Obrat ako z ríše snov

Po hladkom domácom víťazstve smerovali Nitrianske vysokoškoláčky do hlavného mesta Slovenska. Na palubovke Paneurópskej univerzity ich už čakali domáce hráčky, ktoré sa chceli revanšovať za prehru a vyrovnať sériu. Nitrianky si naopak chceli už poistiť postup do finále, aby sa mohli pripravovať na boj o finále. Vo vyrovnanom prvom sete sme videli pekné výmeny, lepšou hrou na sieti sa však prezentovali hráčky z hlavného mesta, ktoré si vybojovali vedenie.

Druhý set bol už vyrovnanejší no Nitrianky sa stále nevedeli dostať do svojho klasického herného prevedenia a v niektorých činnostiach zlyhávali. Druhý set prehrali o päť bodov a rysovala sa prehra. Aj v základnej časti extraligy sa im príliš nedarilo ako hostkám, zápas však chceli otočiť. Tretí set bol najvyrovnanejší a divácky aj najatraktívnejší, bol to boj o každý bod a hra sa striedala takmer každou výmenou a oba tímy sa prakticky neustále striedali na podaní. Najtesnejším rozdielom ho však hostky získali pre seba, a tak ešte stále mali nádej.

Štvrtý set sa niesol v znamení toho tretieho, vo viacerých smeroch mu bol podobný. Vyrovnaná hra pokračovala a záver setu bol dramatický, napokon však Nitrianky dokázali vyrovnať a o všetkom mal rozhodnúť skrátený piaty set. Aj ten napokon skončil najtesnejším rozdielom, no domáce sa neradovali. Boli to práve hráčky UKF, ktoré tak otočili zápas, na ktorý zrejme nikdy v živote nezabudnú. Z dna až na vrchol a do semifinále už po dvoch zápasoch.

V minulej sezóne sa UKF umiestnila na 4. mieste a majú možnosť minimálne toto umiestnenie zopakovať, ale taktiež siahnuť aj na medaily a dosiahnuť tým najlepší výsledok v histórii klubu. V semifinále sa stretnú s ďalším bratislavským tímom – Sláviou, ktorá bude jednoznačným favoritom. To však budú musieť potvrdiť a Nitrianky im určite nepredajú svoju kožu lacno a možno svojich priaznivcov aj príjemne prekvapia.

VŠK Paneurópa Bratislava – UKF Nitra 2:3 (25:16, 25:20, 23:25, 21:25,13:15)

Konečný stav: UKF Nitra – VŠK Paneurópa Bratislava 2:0 – postupuje Nitra

autor: Viktor Háber