Nitra si výhrou vynútila siedmy zápas

Šiesty zápas vo finálovej sérii mal rozhodnúť o tom, či sa Nitra udrží v hre, alebo či Košice získajú titul. Veľkonočné sviatky spríjemnili domácim fanúšikom „corgoni“ po výhre 3:1. O držiteľovi titulu rozhodne posledný možný zápas.

Do prvej tretiny nastúpili obidva tímy odhodlané vyhrať. Nitrania mali v záujme predĺžiť sériu do posledného siedmeho zápasu, Košičania chceli, naopak, na západe osláviť titul. Domáci vstúpili do zápasu aktívnejšie a Staňa sa v bránke rozhodne nenudil. Brankár Košičanov predvádzal skvelé zákroky, v šiestej minúte zápasu však inkasoval. Vypredanú Nitra Arénu potešil svojim prvým finálovým gólom kapitán Jozef Štümpel. Ešte do konca prvej tretiny mali obidva tímy šance na druhý gól, ten však už nepadol a hráči Nitry odchádzali do šatní spokojnejší.

teraz.sk, HK Nitra

Na začiatku druhej časti hry sa domácim ponúkla presilovka, v ktorej ani napriek obrovskej aktivite „corgoňov“ nepodarilo zvýšiť vedenie. Nasledujúcu prevahu o jedného muža však už zužitkovali a po strele Mila štadión oslavoval druhýkrát. Eufóriu modro-bieleho fanklubu ešte viac navýšil Segľa potom, čo v 33. minúte parádne zavesil po individuálnom prieniku z pravej strany. Hosťom, ktorí boli pod tlakom, občas trochu ušli nervy a snažili sa Nitranov vyprovokovať k bitke, tí sa však nenechali vyprovokovať.

teraz.sk (1), HK Nitra

Tretia tretina mala dlhú dobu pokojný priebeh stretnutia a vyzeralo to tak, že sa v zápase už nič nestane. V polke tretiny však košický krídelník Hinďoš zdramatizoval stretnutie gólom hostí. Následne hrali Košičania presilovku, vylúčenie Nitry však zostalo nepotrestané. Minútu a pol pred koncom stretnutia opustil Rasťo Staňa bránu východniarov, ktorí sa ešte chceli pokúsiť o zázrak. K ďalšej dramatizácii však nedošlo a Nitra si tak vybojovala siedmy zápas. Ten sa odohrá na Veľkonočný pondelok v Košiciach, kde sa rozhodne o držiteľovi hokejového extraligového titulu v sezóne 2013/14.

občas nečas hlasovanieautor: Viktor Háber