Vo futbalovom derby uspela SPU

Najväčšia akcia Nitrianskych univerzitných dní 2014. Aj taký prívlastok dostal futbalový zápas medzi univerzitami, v ktorom sa nakoniec z triumfu radoval tím SPU, ktorý porazil UKF v pomere 5:3.

Na hlavnom štadióne futbalového areálu FC Nitra si úvodnú šancu síce vypracovali hráči našej univerzity, no z následného protiútoku inkasovali a od 3. minúty prehrávali 0:1. Tím UKF mal v 1. polčase viacero dobrých príležitostí na strelenie gólu, ale všetky pokusy zlikvidoval výborne chytajúci brankár SPU. Potom v rozmedzí 3 minút (35. a 38. minúta) strelila SPU 2 góly a zvýšila svoje vedenie už na hrozivo vyzerajúcich 0:3.

Futbalový tím UKF

Nástup do 2. polčasu však skvele vyšiel tímu UKF, ktorý za 5 minút dokázal znížiť manko súpera na rozdiel jedného gólu. V zápase vynikali najmä brankári, ktorí prítomným divákom predviedli množstvo vynikajúcich zákrokov, často im v tom však pomohla strelecká nemohúcnosť zakončovateľov. SPU svojmu súperovi opäť odskočila na rozdiel 2 gólov, ale UKF dokázala znovu streliť kontaktný gól. Tesne pred koncom zápasu však SPU pridala posledný gól stretnutia, ktorý znamenal konečný výsledok zápasu v neprospech UKF.

Aj keď sa divácka návšteva a atmosféra nemohla rovnať futsalovému derby spred týždňa, zopár verných priaznivcom UKF si cestu na štadión predsa len našlo. „Mne osobne sa zápas páčil, padlo dosť gólov, akurát škoda, že viac do našej siete. Bolo to posledné športové derby v rámci NUD a teraz sa už budem musieť viac učiť,“ dodal Adam, jeden z prítomných divákov a študent UKF.

občas nečas hlasovanieautor: Marek Žák