Brezový háj poskytne internátny raj

Nový internát poskytne ubytovanie pre 360 študentov

Počuli ste už o novom internáte UKF? Nie? Máte sa na čo tešiť!

Ako informoval riaditeľ ŠD Brezový háj Peter Hrobár, internát sa univerzita chystá prevádzkovať v budove bývalého internátu stavebného učilišťa. Časť budovy pred dvadsiatimi rokmi odkúpila polícia a zriadila si v nej okresné riaditeľstvo. Druhá polovica budovy, ktorú univerzita odkúpila, zatiaľ zíva prázdnotou. Malú časť priestorov využívajú telekomunikačné firmy.

Nový internát poskytne ubytovanie pre 360 študentov

Nového internátu sa do konca roka síce nedočkáme, ale s renováciou by sa malo začať čo najskôr

Budovu už síce univerzita vo vlastníctve má, ale verejné obstarávanie na rekonštrukciu ešte vyhlásené nebolo. S otvorením internátu do konca kalendárneho roka sa preto nepočíta, stavebné práce by však nové vedenie mohlo rozbehnúť do konca roka.

Po kompletnej rekonštrukcii internát poskytne ubytovania pre približne 360 študentov. Izby budú dvoj a trojlôžkové, na jednej chodbe ich bude 18. Na štyri až päť osôb pripadne jedno sociálne zariadenie umiestnené na chodbe. Internát taktiež ponúkne priestranné študovne. Výhodou budovy je obrovská jedáleň. Práve sem by sa mala presťahovať kuchyňa z internátu Zobor, ktorá jedlá rozváža v rámci viacerých jedální univerzity.

V budove sa nachádzajú dva výťahy, no bude potrebné dobudovať ešte jeden nákladný. Taktiež bude potrebné vyriešiť otázku parkovania a zabezpečiť ďalšie parkovacie miesta. Je teda otázne, kedy bude tento internát pripravený pre prvých študentov. Môžete sa však spoľahnúť, že vás o ďalších novinkách budeme informovať.

Ako si ideálny internát predstavujú študenti?

Študentov sme sa opýtali, čo nesmie chýbať na ideálnom internáte. Tu sú ich odpovede.

Ján: „Hodila by sa posilňovňa alebo „fitko“. No a o rýchlom internete a poriadnej televíznej miestnosti ani nehovorím.“

Anna: „Určite plastové okná, tie by mali byť samozrejmosťou, a dobrá študovňa.“

Alena: „Privítala by som kino, bazén a posilňovňu.“

Viktor: „Wifi na každej izbe, priestranná knižnica a podzemné chodby do školy. (smiech)”

Lucia: „Spoločenská miestnosť na každom poschodí robená na štýl obývačky s telkou, gaučami a s rôznymi spoločenskými hrami.“

autorka: Ivana Lövingerová
foto: autorka