Futsalové víťazstvo obhájené

V utorok 28. apríla sa v hale SPU o 20.00 hod. pri príležitosti Nitrianskych univerzitných dní konal aj tradičný futsalový zápas medzi SPU a UKF. Posledný vzájomný zápas sa skončil pomerom 9:6 pre filozofov, a tak nám SPU, hrajúca v oranžových dresoch, mala čo vracať. Zápas sa hral 2 x 25 minút systémom  4 + 1.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po úvodnom predstavení hráčov oboch mužstiev a sa stretnutie naplno rozbehlo. Prvú šancu si vypracovali chalani z UKF, hrajúci v bledomodrých dresoch.  Zápas bol spočiatku veľmi opatrný. Šance si vypracovali oba tímy, žiaľ, nikomu sa nepodarilo skórovať. Na prvý gól sa čakalo až do 15. minúty, keď Viktor Jurík strelou do ľavého dolného rohu poslal filozofov do vedenia. O necelú minútu sa skóre menilo opäť, Martin Bocian pekným prienikom medzi obrancov poľahky a efektne prekonal brankára Adama Rusnáka a vyrovnal. Gólové hody pokračovali aj naďalej. Remízový stav nevydržal dlho a už o necelé 2. minúty sme opäť vyhrávali po góle nášho kapitána Pindeša.  Odpoveď oranžových prišla o pár momentov neskôr. Marek Dubeň dobre sledoval situáciu a po zlom zákroku Rusnáka dorazil loptu do siete a stav bol znovu vyrovnaný. Polčas sa skončil remízou, pretože šance, ktoré si vypracovali obe mužstvá, zostali nevyužité.

Zápas sa lámal v druhom dejstve. Druhý polčas načal rovnako ako v prvom polčase Viktor Jurík po perfektnej prihrávke brankára Rusnáka a znovu naklonil misky váh na stranu bledomodrých. Poľnohospodári pridali a snažili sa vyrovnať, ale boli to práve oni, kto inkasoval ďalší gól. Po ukrytej strele pomedzi hráčov v oranžových dresoch zvýšil na 2:4 z pohľadu domácich Matej Kráľ. Zvýrazniť náskok mohol kapitán hostí Kristián Pindeš, v dobrej šanci ale netrafil bránu, a tak udrelo na druhej strane. Po nádhernej akcii na jeden dotyk znížil Hnilica na 3:4.

Študenti SPU sa snažili vyrovnať, do hry sa zapojil aj brankár domácich, ktorý si vzal príklad z Manuela Neuera a vypomáhal SPU v rozohrávke, čo sa mu stalo osudným. Po strate lopty a následnej strele cez celé ihrisko zvýšili bledomodrý náskok filozofov na 2 góly. Brankár domácich len bezmocne rozhodil rukami a tento moment krásne okomentoval fanúšik našich radov: „Mal ši branic.“ Oranžoví sa ďalej snažili zmeniť zápas, ale pozorná obrana UKF na čele s brankárom Rusnákom už viac gólov neinkasovala. Práve naopak, 5 minút pred koncom zápasu upravil na  3:6 prízemnou strelou Tafarka a každému v hale bolo jasné, že tento moment bol rozhodujúci. SPU sa snažila aspoň skorigovať stav zápasu, čo sa im aj podarilo a 3 minúty pred koncom upravil na konečných 4:6  Filip Petráni.

Zápas sa dohral v pokojnom tempe, po 60. minútach a záverečnom hvizde si hráči podali ruky, nasledovala ďakovačka fanúšikom a hala SPU sa pomaly vyprázdnila.

Zostavy oboch tímov:

SPU: Hipp Patrik (br), Dubeň Marek, Petráni Filip, Moravčík Filip ©, Hnilica Andrej, Kemláge Patrik, Pevala Matúš, Bocian Martin

UKF: Rusnák Adam (br), Hamar Dávid, Doszat Boris, Kazár Dušan, Pindeš Kristián ©, Matej Král, Bartošek Matúš, Kochan Matúš, Jurík Viktor, Tafarka Frederik

autor: Vladimír Škultéty, Ondro Herceg