Nitrianski Rytieri nič nepodcenili a získali majstrovský titul

Ostatné štyri sezóny nepoznala hokejbalová extraliga iného víťaza ako klub spod Zobora. V tejto sezóne sa tiež nič nezmenilo a v sobotnom treťom zápase finálovej série sa rozhodlo o všetkom. Tím Nitry, prešpikovaný kvalitnými hráčmi, sa nebabral a svojho súpera z Bratislavy zdolal absolútne jednoznačným spôsobom, preto sa môže tešiť z piateho titulu v rade.

Pripravení na buly

Zaplnená vedľajšia plocha vedľa zimného štadióna sledovala v sobotu až na prvých desať minút jasné predstavenie domáceho tímu. V úvodných minútach bolo šancí pomenej, najmä Bratislava kvalitne bránila a blokovala strely. Sieť sa roztrepotala v 11. minúte – najskôr Beniač nezúžitkoval šancu, nahradil ho Slovák a tento šikovný malý útočník sa trafil pod brvno, čím otvoril gólový účet zápasu – 1:0.

Druhé dejstvo sa nieslo celkom v réžii domáceho tímu. Orchester začal vyhrávať už po 17 sekundách. Peter König získal na červenej čiare veľa času, napriahol a jeho kanón vypálil nielen tvrdo, ale aj presne k tyči – 2:0. Bratislavský tím sa ešte nestihol spamätať z úderu a už inkasoval ďalší gól. Kollár sa medzi kruhmi pohotovo otočil a strelou pod hornú žŕdku dal domácim trojgólový náskok. Po krásnej kombinácii zakončil presne do poloodkrytej brány Marek Slovák a Bratislava reagovala oddychovým časom. Hostia sa ale nepoučili, otvorili hru a po úniku Riegela inkasovali piatykrát.

Hostia z Bratislavy nemohli skryť sklamanie
Pohár pre víťaza

Posledná časť sa dohrávala už len z povinnosti; Nitra pridala ešte dva góly. Najskôr zakončil Beniač oku lahodiacu kombináciu gólom do prázdnej klietky na 6:0, potom Cebo po presnej prihrávke od Hrivnáka uzatvoril na konečných 7:0. V závere ešte vzplanuli emócie po zbytočnom zákroku jedného z Bratislavčanov, ale na fakte, že Rytieri sa stali piatykrát v rade majstrami, to nič nezmenilo.

Piaty rok existencie = piaty titul

Miloslav Cebo, útočník Nitrianskych Rytierov poskytol Občasu nečasu vyjadrenie: „Sezónu sme začali dobre, druhá časť bola zložitejšia, skončili sme tretí, vedeli sme, že v play-off budeme začínať na ihrisku súpera, takže to bolo iné ako predtým. Povedali sme si, že sa tešíme, že vyhráme u súperov nejaké zápasy a doma rozhodneme pred vlastnými divákmi, dnes to bolo prvý raz, čo sa nám to podarilo. Oslavy nejaké budú, pôjdeme si niečo vypiť, nehľadajte ma tak do pondelka (smiech).”

HBK Nitrianski Rytieri Nitra – LG AZ Hokej Bratislava 7:0 (1:0, 4:0, 2:0)

Góly: 12. Slovák, (Titka, Beniač) 1:0, 16. P. König (Slovák, Chovan) 2:0, 16. Kollár (Ecker) 3:0, 19. Slovák (Chovan, P.König) 4:0, 26. Riegel (Cajchan, Maxin) 5:0, 35. Beniač (Chovan, Slovák) 6:0, 41. Cebo (Hrivnák, J.König) 7:0.

Ukazovateľ skóre sa zastavil na čísle sedem

Nitra: Petrík, Thron Ch., Titka, König P., Káčer, Martiška, Bujdák, Tary, Ladiver, Maxin, Slovák, Chovan, Beniač, Bacovský, Kollár, Ecker, Cebo, König J., Hrivnák, Riegel, Thron B., Cajchan

LG AZ Hokej Bratislava: Kalis, Dubnický, Giba, Viragh, Mikulčík, Pukalovič, Ďurčov, Ondriska, Takáč, Vavro, Kanich, Šulc, Muller, Šalka, Ondrúšek, Zemeš, Hrabarik, Lipovský, Strapák, Antl, Kohút

Autor: Ondrej Herceg