Varíme na intráku #5: Marinované mäsko v najlepšej marináde

Vitajte v piatej časti našej série Varíme na intráku! Pripravili sme si pre vás ďalší chutný recept, po ktorom sa budete poriadne oblizovať. Ak budete tráviť najbližšie dni na intráku a budete sa učiť na blížiace sa skúšky, určite si pripravte tento recept. Nezaberie veľa času, no príjemne odreaguje od učenia.

Na prípravu budeme potrebovať:

• mäso (kuracie/bravčové)
  • soľ
  • mleté čierne korenie
  • červenú papriku
  • grilovacie korenie
  • cesnak (čerstvý alebo sušený)
  • olej
  • kečup
  • horčicu
  • čili omáčku
  • sójovú omáčku (nemusí byť)
  • med

Postup:

1. Mäso nakrájame na plátky. Na tento recept sa hodí aj kuracie, aj bravčové, je len na vás, aké si vyberiete. Vo väčšej miske alebo uzatvárateľnom obedári si zmiešame všetky ostatné ingrediencie na marinádu. Množstvo surovín dáme podľa toho, koľko marinády a mäsa máme. Základom marinády je med a čili omáčka, ktoré sa navzájom budú príjemne dopĺňať. Taktiež môžeme použiť iné koreniny, prípadne bylinky, všetko podľa chuti.

IMG_20151206_220422

2. Mäso vložíme do marinády a poriadne ho namočíme z každej strany. Odložíme do chladničky na niekoľko hodín, najlepšie však na celú noc, aby mäsko nasalo všetky chute marinády.

IMG_20151206_220625

3. Na panvici si rozpálime olej a mäso opečieme z oboch strán.

IMG_20151207_113954

4. Pripravíme si taktiež aj prílohu. Môžeme podávať s ryžou, s hranolčekmi, so zemiakmi alebo len so zeleninovým šalátom. K mäsku sa výborne hodí aj brusnicová omáčka, ale vôbec nemusí byť. Prajeme dobrú chuť! 🙂

IMG_20151207_115518

autorka: Andrea Kršková