ISIC či NO ISIC?

Pred niekoľkými dňami prišla na študentské maily krátka informácia, ktorá upozorňuje na zisťovanie záujmu o známku ISIC v budúcom akademickom roku. Záujem sa zisťuje formou dotazníka v systéme AiS2. V správe však chýbali obsiahlejšie informácie, prečo bol dotazník vytvorený.

V dokumente sa nachádza len jedna otázka – Vyjadrenie záujmu. Odpovedať môžete buď mám záujem o známku ISIC, alebo mám záujem o známku NO ISIC. Ide vlastne o akúsi formu objednávky danej známky, ktorú študenti budú mať k dispozícii počas zápisu do ďalšieho ročníka. V minulých rokoch objednávka vopred nebola potrebná a prolongačné známky si študenti mohli neobmedzene zakúpiť po absolvovaní zápisu. „Dotazník – vyplnenie“ v AiS2 sme vytvorili s účelom zistiť záujem študentov o prolongačné známky ISIC a NO ISIC v akademickom roku 2016/2017. Výsledky dotazníka poslúžia ako podklady k objednávke reálneho množstva známok pre študentov. V ostatných rokoch sa totiž stávalo, že veľké množstvo NO ISIC známok nebolo využitých. Cieľom je efektívne, hospodárne a účelné nakladanie s finančnými prostriedkami univerzity,“ vysvetlil tento krok prorektor pre rozvoj a informatizáciu UKF Ivan Baláž.

isic dotazník

Ako ďalej ozrejmil, objednanie známky formou dotazníka je záväzné a po prvom vyplnení rozhodnutie nie je možné zmeniť. Vďaka tomu univerzita zabezpečí reálne množstvo ISIC a NO ISIC známok pre jej študentov. Dotazník je potrebné vyplniť do konca predzápisu (do 1.4.2016). Za známku s licenciou ISIC musí študent zaplatiť bezhotovostne do dňa zápisu. Brigádnici združenia CKM SYTS (združenie, ktoré je držiteľom licencie ISIC na Slovensku) budú známky ISIC odovzdávať na základe evidencie o zaplatení. Známka NO ISIC sa vydáva bezplatne.

Zoženiem prolongačné známky aj mimo zápisu?

,,Študenti, ktorí objednávku nepodajú, nebudú mať pri zápise k dispozíciu prolongačnú známku. Po zápise bude známka s licenciou ISIC dostupná v pobočkách CKM SYTS. Známka NO ISIC bude po zápisoch v obmedzenom množstve dostupná v Centre informačných a komunikačných technológií UKF v Nitre, Dražovská cesta 4. Preto je potrebné, aby študenti venovali dostatočnú pozornosť objednaniu známky ISIC, resp. NO ISIC. V prípade, že niektorí študenti budú mať iba elektronický zápis, v septembri 2016 bude vymedzený jeden týždeň (v čase zápisov ostatných fakúlt), počas ktorého brigádnici CKM SYTS vydajú prolongačné známky ISIC alebo NO ISIC,“ doplnil prorektor Baláž. Cena ,,hranatej“ ISIC známky je zmluvne stanovená na 10 eur. V akademickom roku 2016/2017 sa nebude meniť.

Ako sa dostanem k dotazníku?

Po prihlásení do systému AiS2 klikneš na Administratívny systém a vyberieš možnosť Dotazník – Vyplnenie.

autor: Igor Roško
foto: autor, flickr.com

4 thoughts on “ISIC či NO ISIC?

1. Ak si nie som istá, či som si objednala ISIC, alebo NO ISIC (a chcela by som ISIC), mám peniaze poslať aj tak? Aj v prípade, že som si možno objednala NO ISIC?

2. Dobrý deň, Martina,
    keď si objednáte ISIC známku, neskôr vám príde do študentského mailu informácia o tom, kde a ako máte známku zaplatiť. Máte na to čas celé leto.