Opäť prichádzajú Kultúrne potulky, s nimi aj zaujímavý hosť

Katedra kulturológie Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre v spolupráci so študentmi organizuje v rámci študentského projektu KULTÚRNE POTULKY šiesty ročník moderovanej besedy so známou osobnosťou. Tento rok zavíta do Nitry činorodý umelec SAMUEL SPIŠÁK.

Projekt podpory kultúrnej aktivity prilákal do Nitry už niekoľko známych a inšpiratívnych ľudí. V rámci ostatných ročníkov prijali pozvanie Marián Čekovský, Richard Rikkon, Kamil Peteraj, Táňa Pauhofová a Daniel Heriban.

Mimoriadne medzinárodné ocenenia predurčili, že hosťom šiesteho ročníka Kultúrnych potuliek bude mladý slovenský herec a nádejný režisér Samuel Spišák, známy predovšetkým z televízneho seriálu Panelák, v ktorom stvárnil postavu Patrika Janča. Filmovou tvorbou sa katapultoval na výslnie európskej umeleckej scény. Vo filme Nedodržaný sľub získal na portugalskom festivale Festroia cenu za najlepšieho herca v hlavnej úlohe. Úspechy doma i v zahraničí zaznamenal taktiež jeho autorský filmový počin, krátkometrážny film Ďakujem za krásne sviatky. Cenu za film a réžiu získal na súťaži Bratislava 48 hour film project 2015 i na filmovom festivale Filmapalooza 2016 v americkej Atlante. Neprehliadnuteľná umelecká tvorivosť zabezpečila Samuelovi Spišákovi účasť na blížiacom sa prestížnom filmovom festivale v Cannes. Omnoho viac sa o prebiehajúcich aktivitách mladého nádejného umelca dozviete pri návšteve samotného podujatia.

Bubeníckou ukážkou pohodových brazílskych rytmov sa o kvalitný hudobný zážitok postará skupina TAMBORES. Ľubozvučnú hlasovú stopu zanechá speváčka Romana Líšková.

6. ročník Kultúrnych potuliek sa bude konať 28. apríla o 17:30 v Starom divadle Karola Spišáka v Nitre, v Štúdiu Tatra.
Vstup na podujatie je bezplatný!

zdroj: youtube.com, plagát udalosti