Kinopremiéry 2017: November

Aj napriek ponurému jesennému obdobiu, počas ktorého by ste očakávali kiná nabité horormi, je opäť ponuka filmov rozmanitá. Pre zdvihnutie nálady si môžete pozrieť animovaný film Príšerákovci či komédiu Matky rebelky. Ak máte naopak chuť na niečo napínavé, čo vás strhne a nepustí, je tu horor Všetko najhoršie alebo futuristické sci-fi 7 sestier. Pre fanúšikov klasickej detektívky vrelo odporúčame pozrieť Vraždu v Orient Exprese, film podľa slávnej knižnej predlohy Agathy Christie.

Všetko najhoršie (Happy Death Day)

Premiéra: 2. november

Žáner: thriller

Réžia: Christopher Landon

Hrajú: Jessica Rothe, Israel Broussard, Ruby Modine, Charles Aitken, Laura Clifton

Dĺžka: 96 min.

Prístupnosť: od 12 rokov

Distribútor: Universal Pictures

Mladá študentka Tree (Jessica Rothe) z neznámeho dôvodu prežíva deň svojich narodenín stále odznova. Pre niekoho by sa to mohlo zdať ako krásna predstava – až na to, že každý deň sa končí vraždou. Tree teda nemá na výber, rozhodne sa vypátrať svojho vraha a dostať sa von z nekonečnej slučky dňa svojich narodenín.

Tvorca vrahovej masky, Tony Gardner, je zároveň aj tvorcom slávnej masky zo série hororových filmov Scream.

Film doposiaľ získal od kritikov rôzne hodnotenia. Na stránke Rotten Tomatoes si vyslúžil hodnotenie 69 %, na stránke Metacritic získal 57 bodov zo 100.

foto: cine-max.sk

Režisér filmu nevylučuje, že by v budúcnosti mohlo vzniknúť i pokračovanie, ktoré by sa sústredilo na to, prečo sa vlastne Tree dostala do časovej slučky.

Príšerákovci (Happy Family)

Premiéra: 2. november

Žáner: animovaný/rodinný

Réžia: Holger Tappe

Hrajú: Emily Watson, Ulrike Sturzbecher, Nick Frost, Tobias Meister, Jessica Brown Findlay, Marie Christin Morgenstern, Ethan Rouse, Maximilian Ehrenreich, Jason Isaacs, Hape Kerkeling, Oliver Kalkofe

Krajina pôvodu: Nemecko/Veľká Británia

Dĺžka: 96 min.

Distribútor: Ambient Entertainment GmbH

Wishbonovci sú bežnou rodinou, ktorej každého člena niečo trápi. Mama Emma vlastní krachujúce kníhkupectvo, otec Frank trpí v práci, dcéra Fay je nešťastná, hanblivá tínedžerka a syn Max je šikanovaný matematický génius.

Tieto problémy sú však ešte ničím v porovnaní s tým, čo ich čaká. Jedného dňa si totiž gróf Dracula zaumieni, že Emma bude jeho partnerkou. Preto pošle čarodejnicu Babu Yagu, aby ju premenila na upírku, lenže sa nedopatrením stane viac než len to – razom je celá rodina premenená na príšery. Okrem toho, že je Emma upírkou, otec sa stane Frankensteinovým monštrom, Fay múmiou a Max vlkolakom.

foto: cine-max.sk

Rodina má teraz jediný cieľ – vrátiť sa do ľudskej podoby. To však nebude také jednoduché.

Film je inšpirovaný rovnomenným bestsellerom od nemeckého spisovateľa Davida Safiera, ktorého televízny seriál Berlin, Berlin získal v roku 2004 medzinárodné ocenenie Emmy za najlepšiu komédiu.

Vražda v Orient Exprese (Murder on the Orient Express)

Premiéra: 9. november

Žáner: thriller/dráma

Réžia: Kenneth Branagh

Hrajú: Kenneth Branagh, Penelope Cruz, Willem Dafoe, Judi Dench, Johnny Depp, Michelle Pfeiffer, Daisy Ridley, Josh Gad, Tom Bateman, Leslie Odom

Dĺžka: 123 min.

Distribútor: 20th Century Fox

Film Vražda v Orient Exprese je inšpirovaný rovnomennou detektívkou z roku 1934 od svetoznámej spisovateľky Agathy Christie. Kenneth Branagh si okrem režírovania filmu strihne i úlohu hlavnej postavy, jedného z najznámejších fiktívnych detektívov vôbec – Hercula Poirota.

Poirot mal pôvodne v pláne využiť jazdu Orient Expresom k odpočinku. Keď sa však nájde mŕtvola jeho spolucestujúceho, ktorý ho deň predtým žiadal o ochranu, detektív sa bude opäť raz musieť pustiť do dômyselného vyšetrovania prípadu.

Vo filme sa objaví mnoho známych tvárí ako Johnny Depp, Judi Dench, Penelope Cruz či Michelle Pfeiffer.

foto: cine-max.sk

Snímka je v poradí už štvrtou adaptáciou tohto knižného diela z pera Agathy Christie. Prvý film bol natočený v roku 1974, ďalší v roku 2001. V roku 2010 vyšla epizóda seriálu Agatha Christie´s Poirot, ktorá sa zaoberala práve týmto prípadom.

Režisér filmu uviedol, že by rád natočil aj ďalšie pokračovania, ak by mal tento film úspech.

Matky rebelky (A Bad Moms Christmas)

Premiéra: 23. november

Žáner: komédia

Réžia: Scott Moore, Jon Lucas

Hrajú: Mila Kunis, Kristen Bell, Kathryn Hahn, Susan Saradon, Cheryl Hines, Christine Baranski, Jay Hernandez

Dĺžka: 116 min.

Distribútor: STXfilms

Odviazaná vianočná komédia Matky rebelky sleduje osud troch mladých matiek, ktoré sa rozhodli vzbúriť proti tradičným Vianociam v tom najnevhodnejšom okamihu. To, že si jeden rok konečne chcú užiť a nemať zbytočné starosti ohľadom tohto sviatku, je síce pekné, lenže komplikácie nastanú, keď ich neočakávane navštívia ich matky.

Film je pokračovaním snímky Bad Moms z roku 2016.

foto: cine-max.sk

7 sestier (Seven Sisters / What happened to Monday?)

Premiéra: 30. november

Žáner: akčný/sci-fi

Réžia: Tommy Wirkola

Hrajú: Noomi Rapace, Willem Dafoe, Glenn Close, Marwan Kenzari

Krajina pôvodu: USA/Veľká Británia

Dĺžka: 123 min.

Distribútor: SND Films, Vendôme Pictures, Netflix

Futuristický sci-fi thriller 7 sestier nám predstavuje preľudnený svet v roku 2073, keď sa každá rodina musí riadiť pravidlom – len jedno dieťa. Aj napriek tomu sa však v jednom byte skrýva sedem identických sestier, ktoré využívajú jednu identitu pred očami sveta, no v skutočnosti sú každá úplne iná. Majú určený systém – každá môže ísť von jeden deň v týždni a podľa toho sa sestry aj volajú. Problém nastáva, keď sa jedného dňa Pondelok nevráti domov, a sestry sa tak musia pustiť do nebezpečnej úlohy – zistiť, čo sa stalo ich sestre.

foto: cine-max.sk

Všetkých sedem sestier si zahrala švédska herečka Noomi Rapace, známa najmä vďaka stvárneniu Lisbeth Salander zo série Millenium.

Na stránke imdb.com získal film hodnotenie 6,9 hviezdičiek z 10. Rotten Tomatoes udelil filmu hodnotenie 61 % a Metacritic 47 bodov zo 100.

autorka: Sofia Prétorová
Článok vznikol v spolupráci s kinom CINEMAX NITRA