Vezmeš si ma? Vezmem.

clenovia_aiesec_nitra

Plagát s týmto zaujímavým slovným pútačom visel začiatkom semestra na viacerých nástenkách v budovách UKF a objavil sa aj v Infoliste pre študentov. Tí zvedavejší, ktorým výzva nedala zaspať a navštívili webovú stránku či prišli na informačné stretnutie, už vedia, o čo ide. Ak však patríte k tým, ktorí ešte stále netušia, prečítajte si nasledujúci článok. Možno snívate práve o takejto šanci.

Aj vám sa stalo, že ste sedeli na prednáške a v duchu ste si hovorili: „ Načo mi už len toto bude? V praxi je aj tak všetko iné!” Úspešne ukončenie vysokoškolského štúdia dnes nezaručuje, že sa uchytíte na pracovnom trhu vo vašom odbore. S diplomom sme všetci odborníci. No sme odborníci s dostačujúcou praxou, sebadôverou a schopnosťou „predať sa”? Existuje možnosť, ako si vyskúšať prax v rôznych oblastiach ešte počas štúdia. Staňte sa členom AIESEC-u alebo absolvujte stáž či jazykový kurz  prostredníctvom tejto organizácie.

AIESEC je medzinárodná, nezisková organizácia riadená študentmi a absolventmi inštitúcií vysokošksunny_vdaka_aiesec-u_precestoval_14_krajinolského vzdelávania. Má zastúpenie na 12 slovenských univerzitách a jednou z nich je susedná SPU. Tento rok uskutočnili členovia nitrianskej pobočky po prvýkrát informačný podvečer pre študentov UKF. Zo začiatku bolo zvedavcov veľmi málo, no postupne sa poslucháreň zaplnila približne tridsiatimi študentmi rôznych ročníkov a študijných odborov. Prišli, lebo ich upútala ponuka AIESEC a chceli sa dozvedieť, ako môžu zo štúdia vyťažiť viac. Po úvodnom krátkom filme o organizácii postupne vystúpili súčasní členovia nitrianskej pobočky. Každý predstavil svoj príbeh, ako sa stal členom AIESEC-u a ako sa odvtedy ich život zmenil: „Naučila som sa komunikovať po anglicky.” „S vlastným tímom som organizoval vzdelávací workshop.” „Absolvoval som stáž v Nemecku.” Najzaujímavejšie bolo rozprávanie Sunnyho z Indie, ktorý vďaka členstvu v AIESEC-u precestoval 14 krajín, zúčastnil sa niekoľkých medzinárodných konferencií a má priateľov po celom svete. Prostredníctvom príhovoru bývalého člena demonštrovali, akým úspešným sa môže stať mladý človek, a to len vďaka skúsenostiam nadobudnutým v tejto organizácii. Viesť tím 700 ľudí v 24 rokoch je skutočný úspech.

Hlavným cieľom AIESEC-u je objaviť a rozvíjať potenciál mladých ľudí. Ponúka im medzinárodné stáže, aktívne vzdelávanie s odborníkmi z praxe a možnosť viesť vlastný tím. Podľa slov viacerých členov je najväčšou výhodou, že môžete robiť veľa chýb a neustále sa opravovať, až kým sa naučíte robiť veci správne. A to všetko vo vám blízkom prostredí, lebo v AIESEC-u pôsobia študenti, ktorí majú podobné ciele a túžby. Dosvedčil to aj priateľský prístup a pozitívna nálada počas celého stretnutia.

Je na vás, či využijete svoju príležitosť na www.vezmem.sk, na pobočke AIESEC Nitra v ŠD Nová Doba, Tr. A. Hlinku 2, alebo napíšete na aiesecnr@aiesec.sk.

autorka článku: Katarína Javorčíková
zdroj fotografií: archív AIESEC

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.