Highway 2009

logo-aiesec1Nitrianska pobočka študentskej organizácie AIESEC sa v dňoch 5.-8. novembra 2009 zúčastnila najväčšej národnej konferencie AIESEC pod názvom Highway 2009. Konferencia sa tento rok konala v Poprade.

Medzi 200 účastníkmi boli zastúpené viaceré národnosti. Cieľom Highway 2009 bolo oboznámiť nových členov s fungovaním tejto organizácie a poskytnúť praktické zručnosti i vedomosti potrebné pre fungovanie v lokálnej pobočke. V sobotu prebehol tzv. Simulation day, teda rozdelenie nováčikov do fiktívnych pobočiek a simulácia jedného roku v AIESEC. V týchto pobočkách sa stali členmi jednotlivých tímov, ktoré majú na starosti stážistov zo Slovenska, zahraničných stážistov a propagáciu AIESEC a mediálnu komunikáciu. Starší členovia mohli podstúpiť rôzne tréningy zamerané na rozvoj osobnosti, vedenie tímu a prosperitu Slovenska. Nezabudlo sa ani na budúcich stážistov, ktorí chcú prostredníctvom AIESEC vycestovať do zahraničia. Podstatu konferencie vystihla nová členka Katarína Javorčíková: „Highway bol o tvrdej práci. Konferencia mi pomohla pozrieť sa na seba očami ostatných ľudí. Pochopila som, že nikto nie je neužitočný, ale môžeme dokázať veľa, len musíme chcieť. Nikde sa nenaučíte a nezažijete toľko ako na konferenciách usporiadaných AIESEC”.

Viac na www.aiesec.sk

autorka článku: Petra Maliariková, AIESEC
zdroj fotografie: archív AIESEC

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.