Close harmony friends potešili svojich

leader_skupiny_mario_fancovic_a_jeho_soloHovorí sa, že proroka si doma neuctia. To ale pravdepodobne neplatí o domácich nitrianskych kapelách, na ktorých je vždy vypredané hľadisko a ľudia sa tlačia, aby počuli a videli práve svojich. Inak to nebolo ani na koncerte vynikajúceho a‘ capella zoskupenia Close harmony friends.

Close harmony friends je zoskupenie desiatich hudobne zrelých a rozhľadených ľudí. Čas ich vzniku siaha až do roku 1989, kedy sa ich zakladateľ, Mario Fančovič, niekdajší člen sv. mládežníckeho zboru zloženého z ľudí z celého sveta, rozhodol, že si založí kapelu. Vo Švédsku sa zoznámil s dôležitými dirigentmi a dostal sa k notám tejto nie veľmi tradičnej hudby. Takto teda vznikla „kapela a’capella”. Od ich začiatku prešlo už mnoho rokov, členovia prichádzali a odchádzali a na hudobnej scéne si postupne vybudovali stále miesto. Dnes ich zostavu tvorí desať spevákov a svojím úžasným repertoárom zložek_spevu_si_chf_vytvara_aj_male_krokove_choreografieným z domácich aj zahraničných skladieb spolu robia koncerty ako na Slovensku, tak aj vo svete. Popýšiť sa môžu Austráliou, Kolumbiou, či Egyptom.

Čarodej hudba

Veľmi dôležité je povedať, že hudba a spievanie je iba ich koníčkom, pretože každý z členov má svoje vlastné zamestnanie. Láska k spevu je u nich ale taká veľká, že sú ochotní venovať jej všetok svoj zostávajúci voľný čas. Kvalitný výsledok ich tvrdej práce potom môže divák počuť na každom ich koncerte.

17. november bol dňom, kedy „bclose_harmony_friends_v_dobrej_nalade_kratko_po_prestavkelízki harmonickí priatelia” opäť vystúpili v Nitre. Ich koncert bol už dvanásť dní pred jeho uskutočnením vypredaný, čo svedčí o obľube, ktorej sa tešia v Nitre. Tí, ktorí si lístok stihli kúpiť včas, sa každým dňom viac a viac tešili na svojich obľúbencov. Ich vystúpenie totiž prináša so sebou akúsi energiu. Človek sa posadí a na dve hodiny zabúda na uponáhľaný svet okolo seba. Počúva známe i menej známe piesne, pomedzi to ešte nevtieravé, humorné a vedomosť nesúce príhovory, relaxuje a nabíja sa úžasným pokojom, radosťou a smiechom, ktorý si potom odnesie domov a ktorý v ňom ešte dlho znie.

Hudba je veľký čarodej, ktorý dokáže zjednotiť množstvo ľudí. Kapela Close Harmony friends je ukážkou, akú silu hudba má a ľudí obdarúva na každom svojom vystúpení.

autor článku a fotografií: Jozef Rybár

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.