Teória veľkého tresku

genialna-patkaBig Bang Theory, komediálny seriál, dĺžka epizódy: 21 min., počet sérií: 3, Spojené štáty 2007 – súčasnosť (CBS), réžia: Mark Cendrowski, James Burrows, scenár: Chuck Lorre, Bill Prady, hrajú: Johnny Galecki, Jim Parsons, Kaley Cuoco, Simon Helberg, Kunal Nayyar, Sara Gilbert.

Seriál približujúci teóriu veľkého tresku vyvracia všetky dohady o tom, že vedci v hlavných úlohách nedokážu vytvoriť humorné situácie. Veda a jej spojenie so zábavou dodáva tomuto seriálu lákavú príchuť. Zohľadňujú sa rôzne teórie a poznatky (dozviete sa pár zaujímavostí, ak dávate pozor) a spájajú sa s riešením každodenných problémov. Vedci, ktorí sú na jednej strane seriózni a pôsobia inak, ako bežní ľudia, ukazujú svoje slabé stránky, zlozvyky, nedostatky a tým sa „poľudšťujú“ v očiach divákov.

Abnormálne inteligentný Sheldon je prehnane precízny, no i keď má IQ 187, pochopenie ľudských emócií mu robí značné problémy. Leonard, jeho spolubývajúci a zároveň kolega z univerzity, má alergiu na laktózu, ktorá je často jedným z komických prvkov epizódy. Prvými dvoma sériami sa nesie myšlienka vytvorenia vzťahu medzi ním a jeho susedkou Penny, čo vytvára dobré podmienky na situačný humor. Ďalším hrdinom je Howard, chlipný konštruktér, ktorý sa ešte neosamostatnil od svojej matky (i keď má už takmer 30 rokov). Štvoricu vedcov dopĺňa plachý Ind Rajesh, ktorý nedokáže komunikovať so ženou pokiaľ nie je opitý. Komixy, hry, sci-fi, fantasy a kvantová mechanika – to sú veci, ktorými žijú a z nich vznikajú komediálne situácie ako nikde inde. Zaujímavosti, množstvo nezabudnuteľných „hlášok“ prepletených nejakou tou úprimnosťou a príležitostnou dojemnosťou, predvídané aj nepredvídané zvraty, skvelé reakcie. Jednoducho presne to, čo si študent žiada.

autor: Zuzana Benková foto: www.iliketoplay.files.wordpress.com

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.