Pelikány v Univerzitnom tvorivom ateliéri

predstavitelia-juraj-dobis-vlavo-a-lukas-stevikPódium univerzitného tvorivého ateliéru ožilo inscenáciou z pera Valentína Krasnogorova.

Pod taktovkou Aleny Michalidesovej predviedli študenti učiteľstva hudobno-dramatického umenia katedry hudby na javiskových doskách UTA rekonštrukciu jednoaktoviek Pelikány v pustatine. Ústrednou témou boli medziľudské vzťahy. Diváci sa už od začiatku dobre zabávali. Aj keď pani Michalidesová nás najskôr nechhlavni-protagonistiala podusiť vo vlastnej šťave. Oznámila nám, že hercov niet a tak sa predstavenie zrejme zruší. Potom sa však spustila hudba a mohlo sa začať. Po búrlivom poslednom potlesku divákov nasledovala slávnostná recepcia.

Ring voľný!

V pôvodnom znení sa dej tragikomických jednoaktoviek odohrával v pravom boxerskom ringu. Koniec koncov, aj život je ako jeden veľký boxerský zápas. Pravý hák, ľavý hák a pošle vás k zemi. Vy sa však postavíte a vrátite mu to.

Inscenácia sa skladala z troch obrazov (Sólo pre dvoch hluchých, Povedz mi, o čom snívaš, Pelikány v pustatine). Každý z nich poukazoval na iný problém ľudských vzťahov v dnešnej dobe. Aj napriek tomu, že ring sa do priestorov UTA nezmestil a hralo sa na malom pódiu, čaru predstavenia to neubralo. Publikum jasalo.

solo-pre-dvoch-hluchychUž nie sú začiatočníci

Tento herecky vyspelý ročník má za sebou niekoľko predstavení. Hlavní protagonisti divákov pobavili, no prehovorili im aj do duše. Dynamické, autentické, presvedčivé, zábavné, uchvacujúce. Takto by sa dali opísať výkony Ladislava Tischlera, Vladimíra Hanáka, Miroslavy Čajovej, Kataríny Záhorskej, Lucie Adamcovej a ešte mnohých ďalších. Nespomeniem ich všetkých, tak snáď mi to odpustia. Ani nečakané udalosti ako neplánované vyliatie nápojov (rekvizít), ich nevyviedlo zo svojich úloh.

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.