Ako cestovať lacnejšie

Študentom denného štúdia 1. a 2. stupňa VŠ do 26 rokov sa poskytuje zľavnené cestovné. Nárok naň je potrebné preukázať platnou kartou ISIC s holografickou známkou, ktorej dopravná časť je aktivovaná na termináli školy.

Terminál UKF sa nachádza v hlavnej budove na začiatku chodby. Kartu naň stačí priložiť a riadiť sa pokynmi. Kartu ISIC je možné aktivovať nielen na medzimestskú dopravu. Spoločnosť Veolia Transport Nitra a.s., ktorá zabezpečuje mestskú hromadnú dopravu v Nitre, poskytuje študentom, ktorí kartu ISIC využívajú ako čipovú kartu, zľavu na cestovnom. Cesta tak nestojí tridsať centov, ale o desať menej. Aktivovanú kartu je možné dobiť v pokladniach spoločnosti, v medzimestských spojoch spoločnosti Veolia alebo v autobusoch MHD pristavených na tieto účely (napr. pri ŠD Zobor oproti PF UKF). Ďalšie informácie o zľavách je možné získať na stránkach konkrétnych prepravcov a pre konkrétne informácie o tom, či máte na zľavu nárok, odporúčame Zákon č. 131/2002 Z.z. o vysokých školách.

autorka článku: Hana Justová

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.