Bojí sa paradajky na hlave a nekontrolovateľného smiechu na javisku

kristina-turjanovaZnáma herečka z Divadla Andreja Bagara v Nitre zareagovala na otázku, ako by sa opísala jednou vetou nasledovne: „168 cm vysoká, bruneta, váhu radšej nespomeniem, zadaná herečka s dvoma psami.” Predstavujeme vám Kristínu Turjanovú.

Madonna z filmu Polčas rozpadu, Daniela z Ordinácie, Silvia z Paneláku, ako aj Mia z muzikálu Príbeh ulice. Kristína Turjanová sa ako každá herečka stala v povedomí slovenských divákov ženou mnohých tvárí, napriek tomu odmieta stotožňovanie a je sama sebou. Kým na rýchle tempo nakrúcania v Ordinácii si len ťažko zvykala, v panelákovej postave sa cíti fajn: „Je mi tam naozaj dobre aj vďaka mladému tímu ľudí, ktorí na tomto seriáli pracujú. A hoci mám teraz na nakrúcanie ešte menej času, postavu Silvie mám oveľa radšej ako Danielu z Ordinácie.” Práve posledná spomínaná rola bola dôvodom, prečo sa obávala bežných nákupov v obchodoch. „Hlavne staršie panie sú niekedy nebezpečné. Najmä pri nákupe potravín. Niekedy som sa bála, že schytám paradajku do hlavy.” s-hereckym-kolegom-richardom-stankem-v-predstaveni-mrtve-duseS úsmevom si spomína aj na nakrúcanie slovenského filmu Polčas rozpadu. „Kto ten film videl, vie, že som tam nosila parochňu vyslovene nechutnej žlto-blonďavej farby. Keď som sa prvýkrát stretla s maskérom, oznámil mi, že ma musí prefarbiť na blond. Bola som z toho dosť v šoku a túto požiadavku som absolútne odmietla. Nakoniec mi vyrobili parochňu, ktorú som neznášala. Aby som si ju aspoň nejako obľúbila, dala som jej meno Aida. Tak sa volal pudel mojej sesternice, ktorého mi tá parochňa pripomínala.”

A hoci v uplynulých rokoch bol boom slovenských seriálov nezastaviteľný, hercom je predsa len stále bližšie divadelné javisko ako objektív kamery. Zaujíma vás, čo behá hlavou herečke tesne po tom, ako vkročí na divadelné dosky? „Či medzi tým množstvom ľudí sedí niekto z mojich známych. A hneď na to mi napadne replika, ktorú mám v tom momente povedať. Teda ak ju dovtedy nezabudnem.” 🙂

Život herca so sebou prináša naozaj mnoho vtipných situácií. „Sú to hlavne naše herecké brpty, na ktorých sa väčšinou nesmejú diváci, ale len my, herci. Pre mňa je najhorší pocit na javisku ten, keď musíte zadržiavať smiech. Ale, samozrejme, nedarí sa vám to a vy sa smejete v situácii, v ktorej sa to absolútne nehodí. Napriek tomu pokračujete s mierne priduseným výrazom, až vám začne byť trápne. No vy to nevzdávate, bojujete ďalej a začnete myslieť na tie najsmutnejšie veci, čo ste zažili. No smiech neprestáva, práve naopak, stupňuje sa až do takej miery, že máte pocit, že od smiechu asi vybuchnete… Veľmi zlý pocit!”

Prinášame vám aj zopár zaujímavostí z herečkinho života:

ako-agata-v-komedii-agata-hlada-pracuON: Bez čoho si neviete predstaviť deň?
KT: Bez vody a žuvačky. Inak by som jednoducho nežila. 🙂

ON: Čoho sa bojíte najviac?
KT: Duchov.

ON: Čo vám robí najväčšiu radosť?
KT: Keď ja niekomu urobím radosť.

ON: Čo tak zlozvyky?
KT: Fajčím a rada jem.

ON: Najväčší úspech?
KT: Ešte som ho nezažila, ale keď ho zažijem, to ešte len bude! 🙂

ON: Prečo robíte to, čo robíte?
KT: Robím to, čo ma baví. Ak ma to baviť prestane, potom budem robiť niečo iné, čo ma bude baviť.

ON: Čo ešte chcete v živote dosiahnuť?
KT: Je toho strašne veľaaaaaaaaaaaaaa. 🙂

A na záver odkaz čitateľom Občasu Nečasu od herečky Kristíny Turjanovej:
Užívajte si a popritom príďte aj niekedy do divadla!

autorka článku: Soňa Borovská
foto: archív DAB

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.