Recenzia trošku inak

recenzia-trosku-inak-bez-popisku1Ako by ste reagovali, keby vám niekto povedal, že pozná tajomstvo života? Že existuje návod, ktorý vám zaručí zdravie, šťastie a blahobyt? Pravdepodobne by ste si pomysleli, že dotyčný je blázon. Ale v tom prípade musel byť pomätený aj Newton, Einstein, Edison, Galileo, Shakespear, Beethoven, Carnegie, Lincoln… A stovky ďalších ľudí, žijúcich v súčasnosti, ktorým už toto Tajomstvo zmenilo život.

Austrálčanka Rhonda Byrne, tak ako každý z nás, absolvovala svoju vlastnú cestu. V tých najťažších životných chvíľach ju práve bolesť zo straty blízkych priviedla k veľkému Tajomstvu. Zostavila tím filozofov, lekárov, fyzikov, teológov a ďalších odborníkov, ktorí jej pomohli zdokumentovať podstatu Tajomstva a odovzdať ho svetu. Napísala knihu, natočila film. Tentoraz však nie je podstatné, koľko má kniha strán alebo aký je film dlhý. Dôležitý je len obsah.

Tajomstvo bolo dlhé stáročia utajované a ukrývané, no v skutočnosti je také prosté. Len si spomeňte na detstvo. Priali ste si niekedy niečo a našli ste to pod stromčekom bez toho, aby ste svoje želanie vyslovili nahlas? Náhoda? Alebo sa vám určite stalo, že ste ráno zaspali. A presne v to ráno ste sa ešte obliali kávou, pokazil sa výťah, meškal autobus alebo bola na ceste dopravná nehoda. Napadlo vám niekedy, prečo sa na vás v takýto deň lepí toľko smoly?

Vysnívať si môžete čokoľvek!Zákon príťažlivosti

Kľúčovým slovom celého Tajomstva je príťažlivosť. Podľa tohto zákona, všetko, čo sa nám v živote stane, si priťahujeme my sami. Priťahujeme teda všetko, čo sa deje v našej mysli. Metafyzik Joe Vitale vysvetľuje silu myšlienok: „Myšlienky vysielajú magnetický signál, ktorý priťahuje podobný signál späť k vám.” To znamená, že ak sa zobudíte pod stresom alebo so zlou náladou, všetko negatívne si po zvyšok dňa priťahujete vy. To nie sú povery, že ste vykročili zlou nohou. To je zákon.

Jediným dôvodom, prečo nie sú ešte všetci šťastní, zdraví a bohatí, je ľudské zmýšľanie. Väčšina z nás totiž nemyslí na to, čo chce, ale, paradoxne, na to, čo nechce. Zákon príťažlivosti však nerozlišuje dobré a zlé, nevie rozlíšiť, či ide o naše túžby alebo obavy. Splní každú myšlienku, pretože pozná len jednu odpoveď: „Vaše prianie mi je rozkazom.” Ak nám po rozume neustále behajú výdavky a dlhy, vesmír splní naše „prianie” v podobe ďalších výdavkov a dlhov.

Na dosiahnutie túžob však nestačí len myslieť pozitívne. Požiadanie o to, čo chcete, je prvým krokom. Podstatná je ale aj viera a prijatie vášho sna. Musíte uveriť, že sa stane skutočným a cítiť ho skutočným. Prežívajte z neho radosť už teraz. Tiež je dôležité, aby ste „snívali” v prítomnosti. Zabudnite na slová „budem šťastný”, ale povedzte si „som šťastný”. Nehovorte „chcem auto”, ale „mám auto”. A uverte, že ho máte. Nebuďte sklamaní, ak to potrvá dlhšie, pretože každá negatívna myšlienka môže príchod vašej túžby ohroziť.

Tajomstvo peňazí, vzťahov, zdravia, sveta

Ak chcete zákon príťažlivosti používať efektívne, nemusíte kontrolovať každú jednu myšlienku. Známy filozof Bob Proctor vysvetľuje, že meradlom správneho myslenia sú aj pocity. „Ak chcete do vesmíru vysielať pozitívne vibrácie, snažte sa cítiť dobre,” hovorí. Každý z nás vie, že to vôbec nie je jednoduché. Autorka knihy spolu s odborníkmi preto apelujú na vďačnosť. Keď ďakujeme za to, čo máme, odpútavame myseľ od nedostatkov a náš psychický stav prirodzene smeruje k lepšiemu.

Skutočné príbehy ľudí sú dôkazom, že nám Tajomstvo môže pomôcť v každej oblasti života – peniaze, vzťahy, zdravie a všetky interakcie so svetom. Vstúpilo do života aj spisovateľke Lise Nichols, ktorá na základe vlastných skúseností vysvetľuje príčiny problémov vo vzťahoch: „Ľudia  si zvykli neustále sa sťažovať. „Manžel ma hnevá, deti sú lenivé…” Zabudli na ich kvality a jediné, čo spomínajú a na čo myslia, sú ich nedostatky.” Vnímanie okolia, seba a sveta je preto skutočne dôležité. Je potrebné vnímať pohár poloplný a nie poloprázdny. Je potrebné sústreďovať svoju energiu na to, čo chceme, a nie na to, čo nechceme. Nebojovať proti rakovine, proti násiliu či proti terorizmu. Ani Matka Tereza nebojovala proti vojne. Podporovala mier…

recenzia-trosku-inak-bez-popisku1

Je to na vás

Mnoho ľudí už Tajomstvo pozná. Dokonca má i vlastnú internetovú stránku. Aj jeden z úspešných slovenských podnikateľov Miloš Šablatúra sa už s Tajomstvom zoznámil. Uvedomuje si silu myšlienky, ktorá je v konečnom dôsledku strojcom nášho osudu. ,,Myslieť pozitívne však nestačí. Dôležitá je akcia, urobiť rozhodnutie. Postaviť sa a zobrať si od života to, čo chcem,” vysvetľuje svoj názor. Záleží na každom jednotlivcovi, ako si Tajomstvo vysvetlí, čo si z neho zoberie, či mu vôbec uverí, alebo ako si ho nazve. Môžete prosiť o nový bicykel vesmír, Boha, vedomie alebo vyššie ja. Zákon príťažlivosti môžete striktne dodržiavať alebo si ho upraviť podľa vlastnej filozofie. Tajomstvo už máte vo svojich rukách.

autorka článku: Martina Nevolná
zdroj foto: ibnlive.in.com, Zuzana Benková

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.