Cambridge už aj na UKF

Ak ste sa rozhodli zdokladovať svoje znalosti z jazyka a chcete staviť na “klasiku”, už nemusíte cestovať do Bratislavy. Jeden z najznámejších certifikátov, tzv. Cambridgeský, je od tohto akademického roka dostupný aj v Jazykovom centre Filozofickej fakulty UKF.

Na našej univerzite môžu študenti UKF, ale aj iných univerzít a stredných škôl, absolvovať dva typy certifikátov Cambridge ESOL: FCE (First certificate in English) a CAE (Certificate of advanced English). Jedinou podmienkou uskutočnenia cambridgeských skúšok v JC FF UKF je minimálny počet kandidátov – pri FCE 20 a pri CEA 15. V prípade záujmu jazykové centrum umožní aj prípravný kurz a poskytne materiály, ktoré sú potrebné na prípravu ku skúške. Ak sa nenájde dostatočný počet uchádzačov, skúšky sa uskutočnia v British Council v Bratislave. Na pracovníkov JC FF UKF sa však môžete obrátiť kedykoľvek, pomôžu vám s registráciou i s obstaraním prípravných materiálov. Záujemcovia o certifikát sa môžu prihlásiť v JC FF UKF približne do polovice apríla. Termín písomnej časti FCE je 14. júna. Komunikačné schopnosti kandidátov komisia preverí o deň neskôr. Pre pokročilých angličtinárov, ktorí majú záujem o úroveň Advance, je ústna časť skúšky plánovaná na 14. júna, písomné testy budú nasledujúci deň.

autorka článku: Martina Nevolná

Zdieľajte článok

Komentáre:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.